На запрошення голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та своїх побратимів члени Запорізької координційної ради з питань козацтва і Великої Ради Отаманів України прибули до святого для кожного патріота місця — Кам’янської січі.
Під час ділової розмови щодо проблем національно-патріотичного виховання молоді Андрій Гордєєв зазначив, що одним з факторів успіху в цьому плані треба вважати історико-культурні заходи, а саме поглиблену діяльність у вивченні традицій козацтва, збереження центрів колишньої бойової слави, розвиток музейної справи, підтримку нащадків Гетьманської Держави. Керівник делегації, голова Запорізької координаційної ради з питань козацтва Дмитро Сухінін розповів про бойову та культурно-історичну роботу, наукові, мистецькі та спортивні події запорозьких козаків. Знайшла підтримку й ідея створення координіційної ради для всебічної взаємодії з херсонцями.
Як результат великої наполегливої праці влади, козацтва та армії Андрію Гордєєву було вручено на добру пам’ять кілька екземплярів унікального видання книг про перший історичний міжнародний конгрес козацтва, проведений в Запоріжжі. Після молебню вшанували пам’ять всіх загиблих козаків, захисників Вітчизни, поклали квіти на могилу справжнього сина рідної землі – кошового отамана Кам’янської січі Костя Гордієнка, талант полководця та далекоглядного політика якого неоднократно допомагали козакам перемагати та приймати доленосні рішення щодо спротиву загарбникам та ворогам Украіни.
Під час урочистих зборів козаки говорили про свою вірність, відданість ідеям справедливості, демократії та гармонії. Своїм особистим прикладом славетні козаки Кость Гордієнко та Пилип Орлик надихали свого часу старшину на шанобливе ставлення до людей, культури та захисту національних інтересів. Саме вони стали фундаторами створеного на принципах звичаєвого права та цінностей сивої давнини договіру між гетьманом та запорожцями, який прийнято називати першою Конституцією не тільки України, а й усієї Європи. Саме Запорожжя, його вольниця, з одного боку, та висока відповідальність за майбутнє країни були зразком взаємних стосунків між високим керівництвом та громадою, суспільством, тому основні закони багатьох держав закладені за принципами євпропейської козацької республіки.
Відтак присутні на козацькому колі щиро аплодували учасникам великої концертної програми за участі запорозьких козаків під керівництвом члена координаційної ради і керівника групи бойових мистецтв та володіння середньовічною зброєю Юрія Капешинського й артистів козацького кінного театру. Козацькі митці також виготовили багато сувенирів, зроблених з великими натхненням і талантом за традиційною українською тематикою. Особливу увагу привернули роботи та майстерність колективу з Великої Лепетихи – району, де шанобливо, з великим інтересом ставляться до спадщини наших героїв-пращурів, маючи досвід проведення подібних заходів. Зокрема, з прекрасним репертуаром вони приїздили до Запоріжжя, своїми співами підкоряли серця козаків та городян. А екскурсія по Січі не залишила байдужими нікого з відвідувачів свята. Місцеві козаки допомагають вченим-археологам зберегти спадщину, доглядати поховання лицарів степу, охороняють мир та спокій місцевої громади.
Тож козацьке свято, на думку Дмитра Сухініна, проведено на дуже високому рівні, гості, які прибули з усіх областей України, були приємно здивовані насиченою програмою та якісною роботою служб, що забезпечили відпочинок і спокій кількох тисяч людей, які прибули на Кам’янську січ.
Євген ПАНТЕЛЕЄВ