У першому кварталі 2016 року Запорізький аеропорт отримав більше 5 млн гривень прибутку. Це майже стільки, як за весь минулий рік. Але капітальний «ремонт» наших повітряних воріт ще тільки починається.

29 червня відбулася ще одна приємна подія з ряду знакових для міжнародного аеропорту «Запоріжжя». Українська компанія «Транс-Аэрохендлінг» презентувала у Запоріжжі своє представництво і 10 одиниць наземної техніки для обслуговування польотів вартістю понад 2 мільйони доларів. Варто зазначити, що до цього компанія, яка має найбільший та найсучасніший парк наземної спецтехніки з 140 одиниць, працювала з київськими аеропортами «Бориспіль» і «Жуляни».  Крім того, що «Транс-Аэрохендлінг» суттєво підвищив статус нашого аеропорту завдяки оснащенню технологічним автотранспортом, автоматизованими системами реєстрації пасажирів, центрування та протилідної обробки повітряних суден, він створив у Запоріжжі 50 нових робочих місць.

Таку важливу подію вшанував триумвірат місцевої влади в особі голови Запорізької облдержадміністрації Костянтина Бриля, голови Запорізької обласної ради Григорія Самардака і Запорізького міського голови Володимира Буряка. На презентації компанії «Транс-Аэрохендлінг» також був присутній директор департаменту авіаційних перевезень і аеропортів Державного підприємства з обслуговування повітряного руху України «Украерорух»  Сергій Коршук. Він вручив директору ТОВ «Транс-Аэрохендлінг» Анатолію Плясу три сертифікати відповідності  – обслуговування на пероні, забезпечення обслуговування пасажирів і багажу в терміналі та наземне обслуговування під час інтенсивної роботи аеропорту.

– У мене сьогодні приємна місія – за дорученням Державіаслужби я приїхав до Запоріжжя, щоб вручити сертифікати відповідності і подякувати місцевій владі за такий підхід до розвитку аеропорту, – підкреслив Сергій Коршук. – Тепер аеропорт «Запоріжжя» зможе надавати послуги і на пероні, і в терміналі. Це один з небагатьох українських аеропортів, який має повний комплекс сертифікованих послуг. Варто сказати, що не всі аеропорти мають таку підтримку з боку власників.

Як зазначив голова Запорізької облради Григорій Самардак, лише два роки тому аеропорт ледве виживав і під час військової загрози зі сходу приділяв увагу питанням національної безпеки. Але вже тоді було поставлено за мету нереальне на ті часи завдання – переорієнтувати на Запоріжжя південноукраїнський пасажиропотік.

– Той факт, що компанія «Транс-Аэрохендлінг» отримала всі необхідні сертифікати відповідності, відкриває нам дорогу до співробітництва з іноземним авіакомпаніями, – сказав голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль. – Це ще один дуже важливий крок у плані масштабної реконструкції міжнародного аеропорту «Запоріжжя».

Кілька років тому, ще за мирних часів, Запорізький аеропорт існував у режимі занепаду, і навіть стояло питання про його закриття. Міська влада прийняла доволі ризиковане рішення взяти це збиткове підприємство у комунальну власність і шукати інвестора для його капітальної реконструкції.

– Час показав, що ми прийняли правильне рішення, – підкреслив Запорізький міський голова Володимир Буряк. – Слідом за технічним переоснащенням аеропорту з появою надійного інвестора розраховуємо на зведення нового терміналу – сподіваємося вже на початку листопада цього року закласти перший камінь у його будівництво. Паралельно в першій декаді липня переходимо до повної реконструкції ангару для внутрішніх ліній – для цього виділено з міського бюджету 6 млн грн. Також виділено кошти на підтримку будівлі нинішнього аеропорту, доки збудують новий – 6,5 млн грн. 4,5 млн грн. відведено на реконструкцію злітно-посадочної смуги, більше 6 млн грн. – на оснащення радіолокаційною та світлотехнічною апаратурою, щоб ми могли приймати судна будь-якого класу. Розпочато роботи по периметру огорожі аеропорту, оскільки об’єкт стратегічний – для цього також виділено 5,5 млн грн. До того ж, ми вже взялися ремонтувати під’їзну дорогу до аеропорту. Маємо амбіційні плани розвитку карго-системи для вантажного авіаобслуговування, наприклад, для підприємств.

Також Володимир Буряк зазначив, що завдяки підтримці обласної влади місто Запоріжжя увійшло до програми розвитку аеропортів України до 2023 року, з якої виділяється близько 600 мільйонів гривень для розвитку Запорізького аеропорту.

Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» у цифрах і фактах

  • За перший квартал 2016 р. Запорізький аеропорт отримав прибуток 5,2 млн грн., за весь 2015 р. – 6 млн грн.
  • За 5 місяців 2015 року з аеропорту «Запоріжжя» було перевезено 33,5 тис. пасажирів. За цей же час 2016 р. – 82,5 тис. Збільшення пасажиропотоку на 240%.
  • Згідно з концепцією реконструкції міжнародний аеропорт «Запоріжжя» матиме термінал площею 9 тис. кв. метрів, здатний пропускати 400 пасажирів на годину, 250 для міжнародних рейсів і 150 – внутрішніх.
  • В основу концепції нового запорізького терміналу (архітектор Олексій Агафонов) лягла модель сучасного терміналу аеропорту «Жуляни». Запорізький дворівневий термінал матиме 8 стійок для реєстрації пасажирів, автоматичну систему відбору багажу, кафе, дьюті-фрі, конференц-зал, готель, офісні приміщення, привокзальну площу. Реальні строки будівництва – 2 роки. Об’єм інвестицій – 400-500 млн грн.