Запорізька міська рада звернеться до Кабміну та Верховної Ради через критичну ситуацію на ринку комунальної теплоенергетики

Як писав сайт “Запорозька Січ”, жителі Запоріжжя й інших міст України можуть залишитись без гарячої води і опалення. Така загроза виникла через реформування ринку газу.

– Не хочу нікого лякати, але ситуація така, що жителі міста можуть залишитися без гарячої води, а восени – без опалення. Все це через ситуацію, що склалася на ринку газу в країні. Тож від імені депутатів міської ради підготовлено звернення до Кабміну та Верховної Ради щодо покриття різниці в тарифах, а також прийняття низки законопроєктів для стабілізації ситуації, що склалася, – заявив Володимир Буряк

Депутати Запорізької міськради підготували звернення до Кабінету Міністрів та Верховної Ради з проханням в найкоротші терміни розглянути законопроєкти №3508 та №3800-1. Ці документи покликані врегулювати проблему у сфері теплоенергопостачання – вони передбачають реструктуризацію заборгованості комунальних підприємств за природний газ, списання штрафних санкцій, відшкодування різниці в тарифах.

Нагадаємо, це питання неодноразово підіймалося й Асоціацією міст України.

Ще одне звернення, яке планують направити депутати Запорізької міськради до центральних органів і обласної ради, стосується боротьби з карантинними рослинами.

У Запоріжжі вже декілька років поспіль діє програма боротьби з небезпечними алергенами. Бур’яни знищують комплексно – їх викошують та оббризкують хімікатами, окрім цього, на зелених зонах в місті висаджують нові газони методом гідросівби. Трави, що використовуються, заглушають ріст шкідливих бур’янів, зокрема й амброзії.

Для того, аби ці методи приносили більш ефективний результат, необхідне прийняття подібних програм на рівні області і держави в цілому.

– На територіях за межами міста питання ліквідації карантинних рослин не вирішується. Тому важливо розробити комплексну програму для всієї області та країни в цілому. Сьогодні ми приймемо звернення про необхідність розробки таких програм на державному та обласному рівнях, – зазначив Володимир Буряк.

Читайте також: У Запорізькій міськраді з’явиться новий департамент