Міжфракційна група Володимира Буряка «Єднання» в Запорізькій обласній раді вважає нападки голови країни недопустимим актом політичного тиску

Відповідну заяву оприлюднив на своїй сторінці у “Фейсбуці” голова міжфракційного об’єднання Володимира Буряка “Єднання” в облраді Олексій Бєліков.

Депутати зазначають, що збереження роботи міського транспорту в Запоріжжі, зокрема більшості маршруток та автобусів – головна умова забезпечення життєдіяльності міста, обумовлена особливостями транспортної інфраструктури. Адже у віддалених районах Запоріжжя, таких як Хортицький, частина Шевченківського тощо, відсутній електротранспорт. А заборона руху автобусів паралізує проїзд містян, які мешкають в цих районах та забезпечують роботу підприємств критичної інфраструктури – лікарні, заводи, частини ДСНС.

– Зупинити бездумно весь транспорт означає паралізувати життя міста та приректи тисячі його жителів на втрату роботи, – йдеться у зверненні.

Міська влада та мер Запоріжжя Володимир Буряк зробили все можливе задля того, аби врегулювати транспортне питання. Рішення Кабміну та міністерства охорони здоров’я виконуються. Більше того, Запоріжжя першим в країні оголосило карантин та спрямувало 100 млн грн. бюджетних коштів на боротьбу з коронавірусом. Закуповуються засоби захисту та дезрозчини, нове обладнання для міських лікарень, щоб запобігти масштабному поширенню інфекції. Враховуючи це,  депутати облради розглядають заяву Президента виключно як продовження силового тиску на міську владу та вимагають припинення політичних спекуляцій та силового примусу міста та його жителів.

Нагадаємо, це вже не перша спроба центральної влади натиснути на Запоріжжя. Спочатку був атакований запорізький аеропорт. Його намагалися віддати у приватні руки, а коли міська влада не погодилась з цим рішенням, заблокували роботи на новому терміналі на 18 днів. Чергова спроба натиснути була здійснена зовсім нещодавно – силовики прийшли з обшуками до першого заступника Сергія Мішка та вимагали документи, які раніше вже неодноразово вилучали.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, відсьогодні запоріжці можуть скористатися громадським транспортом лише за наявності спеціальної довідки.

Читайте також: Запорізькі медики отримають додатково 200 тисяч масок