Укріплення імунітету – особливо важливе завдання під час пандемії

Суворий карантин цієї весни перекреслив багато гарних планів. Переважна більшістю людей змушені працювати та проводити час вдома. Однак зараз, як ніколи, потрібно подбати про власне здоров’я, та підвищувати імунітет. Для цього не потрібно пити купу вітамінів, допомогти можуть звичайні способи – правильне харчування, сон та фізична активність.

Пропонуємо кілька варіантів зміцнення імунітету в домашніх умовах

Харчування

Підвищити захисні сили організму допоможуть продукти з великим вмістом вітамінів та мінералів. Харчування, яке зміцнює імунітет, повинно включати в себе їжу, в якій багато антиоксидантів. Зокрема це риба – сардина, лосось, оселедець, тунець, насіння чіа, соняшнику,гарбузове насіння,  яловичина, курка, індичка, цитрусові,  броколі, помідори, капуста, шпинат, кисломолочні продукти тощо.

Фізична активність

Домашня ізоляція та заборона відвідування парків, скверів, та спортивний майданчиків не сприяють підвищеній фізичній активності. Але не варто опускати руки. Залишається можливість кататися на велосипеді, а якщо у вас немає двоколісного транспорту, можна влаштувати домашній спортзал для всієї родини. Прості фізичні вправи можна з легкістю знайти в інтернеті або у спеціальних додатках для мобільних ґаджетів.

Сон

Нестача повноцінного нічного відпочинку робить організм більш вразливим для рзноманітних інфекцій. Тож подбайте про те, аби повноцінно висипатись в комфортних умовах.

Мікроклімат в помешканні

Довге перебування у закритому поміщені без свіжого повітря точно не сприяє посиленню захисних функцій організму, більше того, викликає втому та головний біль. Частіше провітрюйте помешкання, особливо кімнату, в якій працюєте. Також, за можливості зволожуйте повітря – за допомогою спеціальних пристроїв, або звичайної ємності з водою.

Позитивний настрій

У вимушеній самоізоляції є свої плюси. Головне подивитись на ситуацію під іншим кутом. Зокрема карантин дав нагоду більше побути з родиною, або використати вільний час для тих справ, до яких постійно не доходили руки. Найголовніше – не піддавайтесь паніці, зберігайте оптимізм та залишайтесь вдома.

Читайте також: 9 порад для захисту помешкання після прогулянок на вулиці під час карантину