Директорка департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Юлії Погребняк не виконує своїх прямих обов’язків та приховує інформацію від депутатів

Про це сьогодні на сесії міськради заявила член постійної комісії з питань освіти, науки, культури, спорту, молоді та туризму Олена Галкіна.

– Батьки вимагають від нас документ про освіту – свідоцтво про закінчення 9 класу чи атестат, які роблять в міністерстві освіти. В інших містах України їх можна отримати через департамент освіти. В нашому департаменті освіти кажуть, що в них немає такої послуги, немає такого спеціаліста. Для цього батьки змушені підключати приватні контори. У них такий документ коштує близько 900 грн. Якщо потрібно два документи – 1800 грн, – повідомила Олена Галкіна.

пг1

Депутати хочуть почути від Юлії Погребняк, чому в департаменті освіти немає такого спеціаліста та як можна вирішити цю проблему.

Разом з тим, члени профільної комісії пропонують розглянути можливість надання цієї послуги департаментом освіти хоча б за гроші.

– Ціна документа повинна бути дешевше ніж в приватних організаціях, а кошти йшли б в міський бюджет, – підкреслила Олена Галкіна.

Олена Галкіна також зупинилася на проблемі дитячого харчування в садочках. Вона заявила, що Юлія Погребняк не надає членам профільної комісії положення харчування в дитсадках.

– Наразі ситуація така, що батьки скаржаться на харчування у дитячих садочках. У департаменті освіти ні разу не обмовилися про те, що існує така проблема. Ми не знаємо, як працюють постачальники, що закуповується, а що ні. Хотілося би бачити повну картину, щоб не входити в ступор, коли батьки починають ставити такі питання, а у профільній комісії нічого не знають, – наголосила Олена Галкіна.

Щоб отримати повну інформацію про харчування в дитячих садочках члени комісії були змушені звернутися до міського голови. Володимир Буряк поставив департаменту завдання розібратися в ситуації та надати інформацію депутатам.

Нагадаємо, нещодавно Юлія Погребняк обурила депутатів своєю ініціативою щодо закриття шкіл. До того її звинувачували у неспроможності розібратися з так званими «благодійними внесками» в школах.

Юлія Погребняк також опинилася в центрі скандалу через булінг у запорізькій школі. Перевіркою навчального закладу зайнялася прокуратура.

Крім того, наразі Юлія Погребняк отримала вже дві догани за неналежне виконання службових обов’язків, що ставить під велике питання її подальше перебування на посаді керівника департаменту освіти.