У Запоріжжі відбулась остання сесія цього року міської ради

Народні обранці затвердили головний бюджет міста та кошториси міських програм. Дохідна частина складатиме близько 9,7 мільярдів гривень. Видатки передбачаються в сумі майже 10 мільярдів гривень.

Пріоритетними напрямками визначені освіта, медицина, культура та спорт. Так, на галузь освіти планується спрямувати майже 3,7 мільярдів гривень. Тут передбачені витрати на заробітну плату з нарахуваннями, комунальні послуги, харчування, академічні стипендії та підтримку учням із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, поточне утримання закладів освіти, реалізацію проєктів громадського бюджету. На медичку галузь буде направлено 972,8 мільйонів гривень. Ці кошти підуть у тому числі на придбання медикаментів та медичних виробів для пільгових категорій населення,  хворих на коронавірус, поточні ремонти, витратні матеріали для ангіографу, функціонування міської ПЛР-лабораторії тощо.

Культура отримає фінансування в розмірі майже 140 мільйонів гривень, ще понад 190,5 мільйонів будуть виділені на галузь фізичної культури та спорту. На соціальний захист населення планується направити близько 290 мільйонів гривень.

Що стосується розвитку та утримання житлово-комунального господарства, то на ці заходи з міського бюджету наступного року буде виділено 1 мільярд, 156 мільйонів гривень. Кошти передбачені на капітальні ремонти будинків, гуртожитків, покрівель. Також будуть профінансовані заміна мереж водо- і теплопостачання, ліфти, придбання техніки для міських комунальних підприємств.

На інфраструктуру та благоустрій Запоріжжя буде направлено близько 1,3 мільярдів гривень. Зокрема, понад 573 мільйона гривень спрямують на ремонт доріг та тротуарів. Більше 536 мільйонів гривень складає фінансування транспортної галузі міста. Кошти передбачені на фінансову підтримку КП “Запоріжелектротранс”, придбання тролейбусів з автономним ходом, електробусів, реконструкцію та технічне переоснащення радіотехнічних засобів навігації та посадки аеродромного комплексу, будівництво огородження, проєктування нового аеродромного комплексу, оновлення спецтехніки КП “Міжнародний аеропорт “Запоріжжя”.

Читайте також: Запорізький «Січовий колегіум» отримав нову техніку