Сьогодні депутати зібралися на 39-у сесію міськради

У Запоріжжі розпочалася чергова сесія, під час якої депутати розглянуть низку важливих питань. Одним з головних є збільшення обсягу фінансування будівництва терміналу Міжнародного аеропорту «Запоріжжя».

– Ситуація змінюється і для продовження будівництва терміналу аеропорту нам потрібно збільшити обсяг кредиту до 13 млн. доларів. Відсоткова ставка, термін кредитування, строки погашення кредиту та сплати відсотків залишаються без змін. Нагадаю, що кредит ми брали на вигідних умовах – строком на 5 років під 7,5% річних. Погашати його буде аеропорт за рахунок оборотних коштів, – сказав міський голова Володимир Буряк.

Мер повідомив, що роботи з будівництва нового терміналу ведуться згідно до графіку і вже цього року їх можна буде завершити. Володимир Буряк також наголосив, що останнім часом запорізьким аеропортом став ще популярнішим серед пасажирів та зацікавив міжнародних авіаперевізників.

-В найближчих планах – запуск рейсу до Барселони. Нашим аеропортом також зацікавився найбільший перевізник Європи Lufthansa. Зазначу, що перший регулярній рейс до Європи з Запоріжжя – до Варшави – компанії LOT користується популярністю. За даними авіаперевізника, ним вже скористалися близько 20 тисяч пасажирів, а наповнюваність літаків складає в середньому 80%, – повідомив мер.

На проведення всіх необхідних заходів та продовження внутрішніх і зовнішніх робіт, придбання обладнання для аеропорту планується також виділити додаткові  247 тис. грн. з бюджету міста.

У порядку денному сесії буде кілька питань щодо ліфтового господарства, щодо виділення коштів на будівництво об’єктів зовнішнього освітлення в приватному секторі міста, фінансування реконструкції площі Фестивальної, депутати затвердять Положення про департамент охорони здоров’я, а також розглянуть три електронні петиції громадян, які набрали необхідну кількість підписів. На сесії буде розглянуті петиції щодо визнання вуличних котів частиною екосистеми міста та щодо обов’язку господарів домашніх тварин прибирати за ними.

Нагадаємо, міський голова доручив віднайти кошти для придбання ангіографа до травневої сесії.