Громадська організація «Всеукраїнська екологічна ліга» звернулася до депутатської комісії з питань екології з приводу контролю виконання природоохоронних заходів у Запоріжжі. Зокрема, голову ЗОО ВЕЛ Ірину Пирогову цікавило, чи було розпочато розроблення та впровадження заходів для роздільного збирання небезпечних відходів у складі побутових відходів.
За її словами, у грудні 2012 року рішенням міськради була затверджена довгострокова Програма природоохоронних заходів, якою передбачено низку заходів щодо роздільного та повторного використання, безпечного перевезення, утилізації, знешкодження і захоронення побутових відходів, обмеження їх шкідливого впливу. «Планований обсяг фінансування цього заходу складає 500 тис. грн., джерело фінансування – місцевий бюджет. Отже, просимо надати інформацію за 2015 рік про кількість придбаних люмінесцентних ламп міськими
комунальними підприємствами, кількість відпрацьованих ламп, наявність договорів на їх передачу організаціям, що мають ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами», – звернулася до депутатів голова місцевого відділення «Всеукраїнської екологічної ліги».
Депутатська комісія вирішила надати протокольне доручення управлінню з питань екологічної безпеки підготувати на наступне засідання звіт про виконання зазначеної програми, починаючи з 2012 року.
Депутати одностайно погодилися, що тема утилізації небезпечних для зовнішнього середовища відходів актуальна і важлива. Депутат Віктор Пріт запропонував зробити розширене засідання у форматі «круглого столу» чи навіть організувати громадські слухання з цієї теми. Голова комісії Олексій Басов наголосив, що проблема сміття і його утилізації загострюється. «Рано чи пізно будівництва сміттєпереробного заводу не уникнути. Відкладання вирішення питання може загрожувати не лише екології міста, а й життю людей напряму, як це нещодавно сталося на сміттєзвалищі у Львові», – сказав він. Депутат Віктор Пріт зазначив, що будівництво подібного заводу дуже коштовне, тому місту треба шукати закордонних інвесторів, іншого виходу немає. Пролунала пропозиція звернутися напряму до Європейського банку реконструкції та розвитку, з директором якого в Україні у Віктора Пріта нещодавно була можливість поспілкуватися на Форумі Бізнес-асоціації в Києві. Комісія вирішила розпочати підготовку офіційного листа-звернення до нього.