Постійна комісія запорізької міської ради з питань комунальної власності, ресурсів, приватизації, архітектури та земельних відносин розглянула листи та звернення, питання, які будуть виноситися на майбутню сесію. 

Депутати розглянули питання про участь п’яти комунальних підприємств міста у конкурсах в рамках «Програми розвитку муніципальної інфраструктури України», на які виділяються позики Європейського інвестиційного банку. Це – КП «Водоканал», концерн «Міські теплові мережі» та інші КП. Директор департаменту інвестиційного розвитку КП “Запорізьке міське інвестиційне агентство” Вадим Демченко повідомив депутатам про умови конкурсу та перспективи переможців.

Концерн «Міські теплові мережі»  планує, наприклад, залучити до 15 375 700 євро для фінансування субпроекту «Комплексний проект з термомодернізації бюджетних будівель м. Запоріжжя», який передбачає комплекс заходів з термомодернізації (заміна вікон на енергоефективні, встановлення вхідних дверей з утепленням, заміна старих радіаторів на біметалеві, утеплення зовнішніх стін, покриття дахів, підвального перекриття, модернізація внутрішньої системи опалення та теплових вводів будівель).

КП «Водоканал»  заявляє про проект залучення коштів в обсязі до 48 405 000 євро для будівництва та реконструкції об’єктів водопостачання та водовідведення.

Депутат Олег Коломоєць нагадав колегам, що позика береться в євро, тож за можливого росту курсу валют процент кредиту може значно зрости.  Голова комісії Ігор Чумаченко підтвердив, що такий ризик існує завжди, але позитивні моменти участі в конкурсі переважують.

Депутати дали згоду на  підписання відповідних заявок та необхідних документів для участі в проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України»,  в тому числі на укладання угоди про передачу коштів позики згідно з умовами, визначеними Фінансовою угодою з Європейським інвестиційним банком. Усім учасникам конкурсу побажали перемоги.

Депутати розглянули звернення трьох громадян, які придбали земельні ділянки на вул. Ясногірській для побудови житла, а потім дізналися, що згідно з Генеральним планом міста там мають бути зелені ділянки  особливого призначення. Депутати запропонували внести відповідні зміни до Генерального плану.

Також депутати розглянули проект про прийняття до комунальної власності територіальної громади Запоріжжя водопровідних мереж у районі вул. Основної від металургійного комбінату “Запоріжсталь” загальною протяжністю 1087,5 п. м. Надалі відати цими мережами має КП “Водоканал”.

Комісія розглянула обґрунтування розміщення скульптури ліквідаторам аварії в Чорнобилі.

На 22 червня депутати комісії з питань комунальної власності, ресурсів, приватизації, архітектури та земельних відносин запланували проведення виїзного засідання.