Під час засідань постійних комісій Запорізької міськради, які відбулися минулого тижня, депутати розглядали як проекти, які в разі втілення змінять життя всього міста, так і локальні проблеми, які стосуються, можливо, лише одного запоріжця.

Під час засідання постійної комісії Запорізької міськради з питань депутатської діяльності, регламенту, законності, правопорядку та запобігання корупції депутатом Юрієм Орєшкіним було представлено програму створення «Запорізької Муніципальної Інтегрованої Системи Обробки Інформації» (ЗМІСОІ).

Запорізька муніципальна інформаційна система розвивалася протягом багатьох років. Було закуплено обладнання мережі передачі даних, комп’ютерна та розмножувальна техніка, прокладені мережі передачі даних у Заводській та Шевченківській районних адміністраціях, Запорізькій міській раді, розроблена та впроваджена низка програмних продуктів тощо. Магістральна мережа передачі даних охоплює сьогодні не всі підрозділи міської ради, частково базується на орендованих каналах зв’язку та на волоконно-оптичних лініях, що належать окремим установам, організаціям чи комунальним підприємствам. Загалом у міській раді – більш як 1000 одиниць персональних комп’ютерів. Серверне та мережеве обладнання знаходиться в оперативному управлінні підприємств, установ, організацій, які перебувають у комунальній власності.

Однак придбане до 2006-2008 року технічне обладнання та системи зв’язку або морально застарілі і не справляються з існуючим навантаженням, або вийшли з ладу. Серверна частина та мережеве обладнання потребують кардинального оновлення, а програмні продукти не відповідають вимогам сьогодення. Розвиток інформаційних технологій мав ситуативний характер та відбувався за різними рішеннями без єдиної концепції та стратегії.

Теперішнє становище не відповідає сучасним стандартам та не задовольняє інформаційні потреби міської ради, її виконавчих органів та підприємств, установ, організацій, які перебувають у комунальній власності, що не може не впливати на ефективність їх роботи.

Однією з головних складових частин надання якісних послуг мешканцям міста з питань життєзабезпечення є створення відкритої та прозорої системи прийому, обробки, класифікації, відслідковування термінів виконання та якості послуг з життєзабезпечення, що надають підприємства мешканцям міста. В місті діє веб-сайт комунального підприємства “Основаніє” (http://zkh.zp.ua), на якому представлено інформацію про діяльність інформаційно-диспетчерської служби (служба 15-80). Однак дана інформація має статичний та довідковий характер, не оновлюється та на теперішній час не відповідає сучасним вимогам, що ускладнює подальший її розвиток та доповнення новими функціональними можливостями.

Умовою успішної реалізації Програми є розвинута, надійна система управління заявками-зверненнями громадян, здатна вчасно, комплексно і ефективно вирішувати всю сукупність проблем, що виникають у цій сфері. Для цього, в першу чергу, потрібно створити єдиний домен, поштову систему, файлове сховище, розширити муніципальну мережу, модернізувати доступ користувачів до мережі Інтернет та розширити покриття Wi-Fi у будівлі міської ради, оновити серверне обладнання та системи зберігання даних. Потрібно провести реорганізацію існуючої інформаційно-диспетчерської служби, створити портал «Контакт Центр 1580», оновити серверне обладнання та системи зберігання даних. Розробка та впровадження нового електронного порталу, який матиме модульну структуру та можливість інтеграції з «Контакт-центром», дозволить забезпечити роботу модулів «Прозорий бюджет», «Громадський бюджет», «Електронні петиції» тощо.

З метою запровадження «Контакт Центру 1580» на базі діючого «CALL-центру» та передачі функцій забезпечення його роботи в КП «Центр управління інформаційними технологіями» виникає необхідність у виділенні фінансового ресурсу даному підприємству на утримання підрозділів операторів, аналітиків, контролерів, інженерів зв’язку чисельністю 31 осіб. Потрібні приміщення, обслуговування комп’ютерної та оргтехніки, оновлення програмного забезпечення, що дозволить оперативно обробляти отримані дзвінки та в режимі on-line передавати запити відповідним службам міста.

Програма ЗМІСОІ передбачає модернізацію базової інфраструктури для виконавчих органів міської ради шляхом створення єдиного домену, поштової системи, файлового сховища до 700 користувачів виконавчих органів міської ради, розширення покриття мережі Wі-Fі в будівлі міської ради, придбання сучасного серверного обладнання, системи зберігання даних, впровадження сучасного ліцензійного серверного програмного забезпечення, розробку цифрової стратегії м. Запоріжжя 2017-2020 тощо.

Трирічний обсяг фінансування програми з бюджету міста – 13 678 тис. грн, 2016 року – 4 467 тис. грн.