Майстеркласи, популярні кінострічки та понад 40 конкурсних короткометражок з усього світу очікують на відвідувачів фестивалю

Незабаром відбудеться п’ятий Запорізький міжнародний кінофестиваль «ZIFF», формат якого неймовірно цікавий сучасному глядачеві. Тому кожен поціновувач мистецтва, який бажає долучитися до яскравого кінофестивалю, може зробити це з 17 по 19 вересня у Кіноконцертному залі ім. Довженка.

Зазначимо, що цей захід проводиться у Запоріжжі з 2017 року. Метою фестивалю є пропаганда та популяризація вітчизняного кіно, підтримка національного кіно, а також фільмів та відеоробіт спільного та іноземного виробництва, які зберігають традиції українського кінематографа.4 SHER1188

Впливає фестиваль і на формування позитивного іміджу Запоріжжя через кіномистецтво, розвиток культурного обміну між учасниками кінофестивалю, привернення уваги молоді до кіно. А також, що не менш важливо, захід сприяє діалогу творчого потенціалу українського кінематографа з громадськістю.

Конкурсна програма Запорізького кінофестивалю ZIFF 2021 вже сформована та зовсім скоро буде представлена глядачам. Цього року до програми увійшли 42 найкращих короткометражні фільми зі всього світу. Серед них – ігрові, документальні та анімаційні фільми українського та іноземного виробництва.

Члени професійного журі кінофестивалю визначать переможців у 7 номінаціях:

  • Найкращий український анімаційний фільм
  • Найкращий міжнародний анімаційний фільм
  • Найкращий український документальний фільм
  • Найкращий міжнародний документальний фільм
  • Найкращий український ігровий фільм
  • Найкращий міжнародний ігровий фільм
  • Найкращий відеоролик конкурсу VERTICAL

А ось переможця у номінації «Приз глядацьких симпатій» доведеться визначати відвідувачам Запорізького кінофестивалю ZIFF 2021. Це вже стало доброю традицією заходу. Окрім офіційної, існує також позаконкурсна програма, в якій представлені сучасні українські фільми, реліз яких відбувся у 2020-2021 роках, або ще тільки планується.

До того ж запорізький кінофестиваль – це не тільки перегляд фільмів, але й освітні можливості. Так, 18 вересня у кінотеатрі ім. Довженка у ме­жах кінофестивалю відбудеться майстерклас «Швидкий малюнок», початок якого – о 12:30.

Цей майстерклас – практика, яка дає можливість не тільки вдосконалити навички малювання, а й ще навчитися компонувати свої малюнки у мультфільм. Спікером виступить Олег Маламуж, який був режисером повнометражного мультфільму «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила», що вийшов в прокат у березні 2018 року і був проданий до понад 50 країн по всьому світу. Зараз режисер працює над наступними повнометражними мультфільмами: «Мавка. Лісова пісня» і «Роксолана».

Урочиста церемонія відкриття Запорізького кінофестивалю ZIFF 2021 відбудеться 17 вересня о 18:00. На захід запрошуються усі поціновувачі гарного кіно, які зможуть насолодитись переглядом фільмів конкурсної програми та обрати ще кілька улюблених фільмів до своєї кіноскарбнички.SHER1197

Організатори заходу нагадали, що цього року реєстрація потрібна лише на урочистій церемонії відкриття та закриття кінофестивалю. На усі інші покази та заходи у межах ZIFF реєстрація не потрібна. Отримати запрошення на захід можна в касі кінотеатру ім. Довженка.

Урочиста церемонія відкриття Запорізького кінофестивалю ZIFF 2021 (а також показ фільму-відкриття) відбудеться 17 вересня 2021 року о 18:00. Урочиста церемонія закриття – 19 вересня 2021 року о 18:00.

Читайте також: Запоріжжя стає новим центром гастрофестивалів