В мережі часто поширюються чутки щодо «чудодійних» методів лікування COVID-19

Насправді, у світі досі не винайшли вакцини проти інфекції. Хвороба лікується тільки симптоматично, тож не ведіться на «винаходи, що захистять від коронавірусу». Пропонуємо вам добірку найрозповсюдженіших «лікувальних засобів».

Перекис водню

Виявляється, досі по різних телеканалах ходять горе-лікарі і розповсюджують небезпечний фейк, що треба пити перекис водню. І для профілактики пити, і при коронавірусі особливо. Ні, не треба, бо це оксидант – так і до онкології недалеко.

Насправді, є дослідження, які говорять про те, що перекис водню можна використовувати як дезінфікуючий засіб, але дуже обережно і ЛИШЕ як засіб для чищення поверхонь у домі.

Випадкове ковтання невеликої кількості побутового 3% перекису водню зазвичай викликає незначні симптоми, як-от здуття живота, легкий біль у шлунку та в деяких випадках блювоту.

Однак прийом більших кількостей або більша концентрація перекису водню може спричинити виразки та опіки у роті, горлі та шлунку. У важких випадках перекис може спричинити проблеми із диханням, непритомність і навіть смерть.

Ізраїльський рецепт

Нісенітниці про чудодійні ліки та рецепти стають дедалі віртуознішими. Цього разу автори фейку запевняють, що гарячий напій з лимоном та содою здатний захистити від коронавірусу. Аби надати достовірності відвертій нісенітниці, яка активно поширюється мережею, автори додали до інформації трохи «високої хімії». Проте навіть це не допомогло.

У рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я, які постійно оновлюються, на поточний момент немає жодної інформації, яка стосується позитивного впливу води з лимоном та бікарбонатом (це звичайна харчова сода) на профілактику, а тим паче лікування COVID-19.

Вітамін С і лимон

Також пропонують лікувати лимоном і вітаміном С коронавірус. Подібна розсилка була запущена також у сусідній Польщі. Нагадуємо: жодні народні методи не впливають на коронавірус. Від Covid-19 немає ліків та препаратів для профілактики.

На день дорослим нібито потрібно вживати 75-90 мг вітаміну С. У випадку передозування у чоловіків вдвічі підвищується ризик утворення каменів в нирках.

Проте це ще один міф, що найбільше вітаміну С в лимонах. Так, в лимонах справді є вітамін С, але скибки лимону чи чаю із ним не достатньо. Щоб спожити 90 мг вітаміну С слід з’їсти великий лимон разом зі шкіркою, бо аскорбінової кислоти там не так і багато. Найкращими його джерелами є шипшина, солодкий та гострий перець, броколі, брюссельська капуста, смородина і ківі.

Алкоголь

Попри поширене уявлення про те, що алкоголь міцності, вищої за 60 градусів, за аналогією до антисептика мав би дезінфікувати та вбивати вірус «зсередини», це так не працює.

Споживання будь-якого алкоголю становить небезпеку для здоров’я. Адже вживання етилового спирту високого вмісту, особливо з додаванням метанолу, може призвести до серйозних наслідків для здоров’я, включаючи смерть.

Анаферон

Пандемія пандемією, а заробляти треба. Принаймні, так вважають виробники різних ліків, які нібито лікують від коронавірусу. Цього разу поширюють нісенітницю про анаферон.

Те, що нам щоразу пропонують із «доведеною» ефективністю – це шахрайство і гра на панічних настроях людей.

Отже, анаферон – це гомеопатичний препарат. Основа гомеопатичних препаратів – це зазвичай мінерали, речовини рослинного або тваринного походження. Переважно, більшість гомеопатичних препаратів – це спирт або вода й цукор.

Гідроксилхлорохін

Наразі клінічних даних щодо ефективності цього препарату у лікуванні COVID-19 немає. Тому його застосовують експериментально, суворо в межах клінічних досліджень. Самі клінічні дослідження поки тривають. До цього часу говорити про ефективність певного препарату чи речовини не можна.

Читайте також: У Запоріжжі підтвердили шість нових випадків коронавірусу