Відпочинок в Україні може бути не менш захопливим та цікавим, ніж подорож закордон
Кожен із нас часом хоче вирушити туди, де можна побачити справжню казку, де надзвичайні краєвиди захоплюють дух, і хочеться, щоб ця мить насолоди ніколи не закінчувалась. Багато хто спитає «А чи є такі місця в Україні?». Однозначно! Ми хочемо розповісти вам про 5 приголомшливих місць, які допоможуть бюджетно відпочити та відірватися від метушні галасного міста. І все це – в нашій рідній країні.
Мертве море по-українськи
У Херсонській області біля села Григорівка знаходиться дивовижне озеро. Примітне воно в першу чергу кольором води, який відрізняється характерним рожево-червоним кольором. Втім, крім неймовірно мальовничого виду, озеро має унікальні цілющі властивості – по суті це наш, український, аналог Мертвого моря. Називається ця надзвичайна водойма Лемурійське озеро.
Води озера буквально можуть тримати людей на плаву завдяки великому вмісту солі. Ось чому порівняння з Мертвим морем придумане не для красного слівця, адже кількість солі на літр води тут близько 300 гр, що на 50 гр більше, ніж у Мертвому морі. Тому лікувальні властивості цих вод нічим не поступаються солоним водам всесвітньо відомих курортів. Купання в озері корисно для лікування і профілактики захворювань шкіри і органів дихання, а ще суглобів і судин.
Це справжнє диво природи, яке варто побачити хоча б раз, насолодитися неймовірними краєвидами та поліпшити своє здоров’я.
Цікавий факт: Розташоване озеро на північному березі Сиваша. Місцева легенда свідчить, що Лемурійське озеро є воронкою, що утворилася після аварії бомбардувальника у 1960-му році. Є й інша легенда, за якою озеро вважається залишками легендарного Лемурійського моря, яке існувало тут мільйони років тому.
Українська Венеція
Давно мрієте побачити романтичну Венецію, покататися на човнах вздовж вулиць, проте ніяк не можете зібратися? Є варіант економніший, ближчий і не менш цікавий! Організуйте подорож до справжньої української Венеції – містечка Вилкове в Одеській області, де замість вулиць – мальовничі канали, а біля кожного будинку замість авто пришвартовані човни.
На території селища є безліч проток і каналів, які утворюють місцеві вулиці. Вилковчани живуть на штучно створених за старих часів острівцях, оточених каналами. Між будинками можна побачити різні засоби переходів: від прокладених милих містків до великих мостів і переходів. Кожна сім’я має свій човен, який і є основним засобом пересування містом. Крім того, тут чудово розвинене риболовецьке і рибообробне господарство, тому кожен охочий має змогу спробувати місцевий колорит на смак.
Цікавий факт: Площа міста – близько 460 га, тут проживає близько 11 тис. осіб. Селище було засноване у 1746 році і тоді називалося селом Липованським. Першими на цій території оселилися донські козаки, пізніше – представники запорізького козацтва, які втекли від релігійних переслідувань після розколу російської ортодоксальної церкви. Їхні нащадки, сучасні мешканці міста, дбайливо зберігають свої традиції та релігійні обряди.
Водоспад Гук
Приємний шум річки Женець, чудові гірські пейзажі і приголомшливе видовище води, що падає з 15-метрової висоти… Яскраві враження ви отримаєте, відвідавши одну з найкрасивіших водних пам’яток карпатського краю – Водоспад Женецький Гук.
Водоспад Гук – найбільший водоспад в Карпатах. Влітку в ньому можна купатися і робити селфі, оглядати околиці зі спеціального майданчика і підніматися прямо до його підніжжя. Взимку тут теж є на що подивитись: крижані каскади, утворені в результаті падіння води, переносять з реального світу до задзеркалля.
Цікавий факт: Це диво карпатської природи було утворено на величезній висоті над рівнем моря – близько 900 м в результаті повеней, які часто відбувалися в Карпатах у другій половині 20 століття. А його назва «Гук» виникла не з порожнього місця, адже саме таким словом тут називають шум. До речі, шум від Женецького Гука поширюється по всій окрузі, немов водоспад показує свою велич і грандіозність. Земля біля нього знаходиться в постійному зволоженні, що забезпечує флорі сприятливі умови для життя. До речі, ходять чутки, що під час Другої Світової війни в цій місцевості від загарбників часто ховалися жінки.
Тунель кохання
На Західній Україні, а саме в невеликому містечку Клевань Рівненської області знаходиться чудовий, романтичний, загадковий і просто дуже-дуже гарний «Тунель кохання». Зараз його по праву називають найромантичнішим місцем в Україні, адже навіть один погляд на фотографії з цим природним дивом відкидає найменші сумніви в тому, що це місце заслуговує на таку увагу до себе.
Він являє собою зелений тунель у формі ідеальної за пропорціями арки, яка створена заростями дерев і кущів, які сплелися між собою.
Можна сказати, що природа і людина разом створили цю красу. Кажуть, що в радянські часи тут була військова база, до якої і йшла залізнична гілка. Для маскування її засадили деревами. Вже роками пізніше тут курсував потяг до деревообробного заводу, який перевозив працівників. Саме він і обламував гілки дерев, які росли з боків колії, і поступово створювався такий ось тунель.
Але романтику сюди принесли швидше люди, вигадавши пару-трійку легенд. Ну ніяк не можна уявити таке місце без розповідей про любов. На сьогодні залишилося повір’я від місцевих жителів: закохані повинні взятися за руки, загадати бажання та пройти через весь тунель. А взимку, коли дерева вкриті снігом, тунель кохання набуває дуже загадкового та містичного вигляду.
Актовський каньйон
Величний, неповторний та захоплюючий, саме такими словами можна описати Актовський каньйон, який також часто називають «Долиною Диявола». Як і чому серед рівного степу виникло таке місце, зовсім незрозуміло. Такий собі американський Гранд Каньйон в мініатюрі. Довжина всього каньйону близько 5 км. Висота скель – до 50 м. У деяких місцях утворюються прямовисні кам’яні стіни, а на берегах лежать величезні валуни. Каньйон утворюють вулканічні породи, сама місцевість є однією із найдавніших ділянок суші в Європі – їй уже понад 60 млн років.
Між високих скель звивається невелика річка Мертвовод. За цією моторошною назвою криється кілька легенд. Згідно першої, по цій річці скіфи проводжали в останню путь своїх царів. Згідно з другою, після одного з боїв козаків з турками річка була повністю накрита тілами загиблих воїнів. Третя легенда свідчить про те, що свого часу місцеві жителі отруїли річку, щоб уникнути чергових ворожих набігів.
Чим же тут зайнятися? Актовський каньйон – місце для досвідчених туристів і справжніх екстремалів. У річці Мертвовод можна сміливо купатися, не боячись її назви, або приєднатися до місцевих жителів та разом з ними порибалити. На березі річки можна зупинитися з наметом. Також місцевість припаде до душі всім любителям фотографії – види тут захоплюючі. Особлива краса відкривається на світанку, роблячи, здавалося б, грубі скелі схожими на ніжні хмари.
Читайте також: Як запоріжцям не заразитись коронавірусом на пляжі