Температура всередині автомобіля може сягати понад 40 градусів, тому залишати чотиролапих та дітей вкрай небезпечно

Влітку, коли на вулиці температура прогрівається до +30°С та більше, температура у салоні авто за лічені хвилини може сягнути майже +40°С! Що вже казати про самопочуття маленьких дітей у такій «вогняній» автівці та чотирилапих, що знаходяться в салоні, коли ми відходимо у справах

Організм може перегрітися

У це складно повірити, але навіть 5 хвилин у зачиненій машині під час сильної спеки або холоду представляють для дитини бомбу уповільненої дії. Якщо за вікном +30°С, при зачинених вікнах вже за лічені хвилини салон прогріється до +50-60°С. Маленький дитячий організм із не до кінця налаштованим процесом терморегуляції перегрівається буквально за мить, не кажучи вже про те, що дихати в таких умовах стає абсолютно неможливо.

За результатами дослідження Університету Аризони (США), в умовах високої температури однієї години вистачить, щоб дитина постраждала від теплової травми, якщо вона залишиться в зачиненому автомобілі. Якщо авто буде у затінку, то цей час збільшується до 2-х годин. За різних умов ступінь перегрівання може навіть стати смертельно небезпечним.

Вік, вага, проблеми зі здоров’ям та інші фактори, включаючи одяг та рівень гідратації, впливають на швидкість отримання теплової травми. Діти, у порівнянні з дорослими, особливо чутливо реагують на зміни температури. Проте часто вони не відчувають перепадів, не можуть вчасно сказати, що їм спекотно. Перебуваючи у тих самих умовах, що і дорослі, діти перегріваються набагато швидше.

dyo5E3E3kNxY6MALdLZPQQ

Якщо плануєте подорож із дітьми автомобілем у спекотний період, беріть достатню кількість води для пиття та навіть обтирання, частіше зупиняйтесь, одягайте дитину в легкий одяг та слідкуйте за температурою в салоні авто.

Багато сучасних автомобілів не мають на дверях кнопок розблокування замків, тож навіть дорослий не завжди зможе вийти з перегрітої машини, не маючи ключа.

Побути у їхній «шкурі»

Поліцейський з Нью-Мексико не зміг стояти осторонь, коли побачив у спекотний день замкненого в машині собаку на стоянці продуктового магазину. На вулиці було +32°С, а всередині автомобіля температура досягала +46°С. Коли до авто підійшла її власниця, офіцер вирішив зробити їй догану. Для початку поліцейський запитав жінку, чому вона залишила свого пса у замкненій машині. Пані була неввічливою і сказала, що відійшла всього на 10 хвилин. Поки поліцейський виписував жінці попередження, він попросив її почекати всередині машини й замкнути всі двері. Собаці ж не спекотно було, ось і їй не буде! Він хотів, щоб вона побула в шкурі свого пса. Через деякий час жінка поскаржилася на поліцейського, оскільки вважала його поведінку образливою. А той своєю чергою заявив, що це не був наказ, а лише пропозиція.

Тож пам’ятайте про цю повчальну історію кожного разу, коли маєте на думці полишити свого чотирилапого в машині.

Чого точно не треба робити

Деякі власники собак вдаються до рішень, які не допомагають у запобіганні теплового удару своїм улюбленцям. Беріть ці поради на озброєння!

  • Не залишайте відчиненими вікна в салоні. Трохи, або навіть повністю відчинене вікно не запобігає нагріванню всередині машини.
  • Ставити машину в тіні – не вихід. Це лише на кілька градусів знизить температуру в салоні.
  • Залишати собаці воду в машині також неефективно. Наявність будь-якої води ніяк не допоможе знизити температуру в салоні.
  • Залишати кондиціонер в робочому стані – небезпечно і в деяких випадках заборонено правилами дорожнього руху.У деяких країнах встановлюють спеціальні бокси (клітки) для тварин, щоб вони могли перечекати вас на свіжому повітрі.камери схову для собак на Київщині

 

Що робити, якщо ви бачите в машині замкненого собаку?

  1. Якщо машина стоїть на парковці біля торгового центру, запишіть її номер, модель і колір. Далі попросіть на інформаційній стійці, щоб зробили оголошення по гучномовному зв’язку.
  2. Вдарте легенько по колесі машини, щоб спрацювала сигналізація. Можливо, власники десь поруч.
  3. Якщо вирішите розбити скло машини, можете відповісти перед законом. Якщо у ваших діях немає складу злочину, готуйтеся виплатити штраф – на розгляд суду.

Собаки регулюють температуру тіла не так, як люди. Тому вони можуть дуже швидко перегрітися. Якщо температура їхнього тіла підвищиться до +40°С, може статися тепловий удар. Пес втратить свідомість і може померти від зупинки дихання.

Читайте також: Синоптики попереджають про неймовірну спеку в Запоріжжі