У Запоріжжі 22 парки та 75 скверів

Концепція розвитку парків та скверів, на думку міського голови Володимира Буряка, повинна бути дуже простою: у кожному районі міста створити одну велику або кілька невеликих зон відпочинку. Вже реалізовано декілька знакових проєктів у різних куточках Запоріжжя: сквер Театральний, парки Вознесенівський, Гагаріна. Наведено лад у парках Перемоги, Металургів ім. Сацького та ім. Синенка тощо. Правобережний міський пляж також можна назвати знаковим об’єктом цього року. Отже, зараз де погуляти у красі та комфорті в Запоріжжі знайти не важко. До слова, в першу суботу липня у світі відзначають День відвідування місцевих парків. Йдемо святкувати?

Проспект Маяковського та Алея троянд

Після завершення масштабної реконструкції проспект Маяковського став справжньою окрасою Запоріжжя.

Маяковського_новый размер

Кардинальних змін зазнала і Алея Троянд, де висаджено понад 6,5 тис. квітів. Протягом багатьох років ця алея перебувала в жалюгідному стані, зараз тут красиво, затишно та комфортно і завжди багатолюдно. Пішохідна зона від головного проспекту нашого міста до каскаду фонтанів «Райдуга» стала одним із популярних місць, де люблять відпочивати і прогулюватися місцеві та гості Запоріжжя. У планах міської влади – доповнення реконструйованого проспекту Маяковського оновленим Вознесенівським парком. Але пандемія коронавірусу внесла свої корективи. Отже, надалі все буде залежати від наявності фінансування. Проте проєкт вже є, навіть було розпочато деякі роботи.

Алея троянд_новый размер (1)

Перетворення в центрі міста

2 роки тому запоріжці отримали першокласне багаторівневе, гарне, сучасне місце відпочинку – сквер Театральний, який тепер складає єдиний архітектурний ансамбль із театром ім. Магара. Серед родзинок скверу – стилізовані ліхтарі зовнішнього освітлення, сучасні лавочки, красиво оформлена підпірна стінка. Не менш важливо, що цей сквер зручний для людей з інвалідністю, бо обладнаний пандусами із поручнями.

IMG_5008_новый размер

Черговим кроком благоустрою міста стане реконструкція ще одного скверу в Олександрівському районі, який запоріжці пам’ятають як сквер Піонерів.

Не лише в центрі міста комфортний відпочинок

Улюбленим місцем відпочинку мешканців Космічного мікрорайону є парк Гагаріна. Він займає велику площу, тому реконструкцію, яка розпочалася ще у 2016 році, було розбито на 7 етапів, 2 з них вже завершено. Зробили пішохідні доріжки, встановили освітлення, лавки й урни. Замінено 83 старих світильники, озеленено 2300 кв. м паркової зони. На дитячому майданчику облаштовано травмобезпечне покриття, встановлено гойдалки, гірки, інші ігрові конструкції, зокрема, лабіринт під назвою «Шамаханська цариця» та карусель «Пальма».1 Парк Гагарина_новый размер

За останні роки зазнав масштабної реконструкції і парк 30-річчя визволення Запоріжжя від нацистських загарбників у Заводському районі. Цей парк існує вже понад 30 років, але капітального ремонту там ніколи не було. Минулого року за ініціативи міського голови Володимира Буряка в парку вирішили створити нову локацію для відпочинку містян європейського рівня. Прокладено доріжки, облаштовано водопровід та системи автоматичного і механічного поливу, оновлена електрика та встановлено нові опори, змонтоване сучасне освітлення. Для парку виготовили нові лавки та облаштували дитячий спортивний майданчик для дітей різного віку.

Перспективи грандіозні

У перших числах березня стартувала масштабна, у 4 етапи, реконструкція площі Запорізької, яка, згідно з проєктом, повинна була стати місцем відпочинку містян і мати оглядові майданчики на прекрасні види ДніпроГЕС та Хортиці. Але всі плани порушив карантин (на боротьбу з епідемією місто перенаправило 100 млн грн).

пл Запорізька_новый размер (1)

Багато років цій площі не приділяли жодної уваги, і вона почала руйнуватися, дійшло до того, що великі підпірні стінки потрохи «сповзали» до Дніпра. Тож завдання стояло не лише забезпечити площі Запорізькій естетичний вигляд, а й зберегти цю територію від руйнування.

Досить довго проходили всі погодження, у тому числі в Міністерстві культури України, адже площа знаходиться в історичному ареалі Соцміста. Підрядники за кілька тижнів встигли лише розібрати постамент пам’ятника Леніну. Робили це обережно, щоб не псувати загальний вигляд площі і покриття, до заміни якого час дійшов би лише у 3 та 4 черги реконструкції. Перші 2 черги реконструкції по проєкту проводитимуться на нижньому ярусі площі.

Біля пляжу буде свій парк

Відкриваючи на початку літа після реконструкції Правобережний пляж, міський голова спілкувався із місцевими жителями. Вони запитували, чи заплановано благоустрій парку Енергетиків.

Плани є, навіть проєктні опрацювання вже є. Але все впирається у те, що поки не вистачає в бюджеті коштів. Але ми обов’язково приведемо до ладу парк Енергетиків. Не обіцяю, що це буде завтра, але післязавтра – зробимо! – сказав Володимир Буряк.

зона відпочинку біля Правобережного пляжу 2_новый размер

Читайте також: Запорізький сквер дивуватиме цікавими фішками