Містяни, які потребують поліпшення житлових умов, будуть сплачувати вдвічі менше відсотків

Таке рішення мають затвердити депутати міськради на сьогоднішній сесії. У Запоріжжі більше 12 тисяч людей перебувають на квартирному обліку, а також є ті, хто не має у власності жодного житла, містяни, в кого менше 9 кв. м на одну людину, внутрішньо переміщені особи, ті, хто зареєстрований у гуртожитках. Для того, аби простимулювати ринок житла в місті та надати можливість запоріжцям отримати власне житло, була розроблена програма будівництва (придбання) доступного житла в м. Запоріжжя на 2020-2025 роки.

Вона передбачає здешевлення вартості іпотечних кредитів, які містяни взяли в банках на будівництво чи придбання житла. Так, з міського бюджету компенсуватимуть частину відсотків за цими кредитами – у розмірі не більше облікової ставки Національного банку України, яка діє на день укладення кредитного договору.

Крім того, на завтрашньому засіданні правління Асоціації міст України мер Запоріжжя підніматиме питання щодо продовження програми Держмолодьжитло на наступні 5 років. У Запоріжжі ця програма користується значним попитом. З 2016 року кількість бажаючих взяти в ній участь зросла в 2 рази. Більше того, міська влада за останні 4 роки в 3,5 рази збільшила обсяги фінансування міської програми молодіжного кредитування на житло. Її продовжать і цього року.

Також підписаний Меморандум про співпрацю з «Укргазбанком» і «Ощадбанком» у рамках державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». Завдяки цьому підприємці зможуть отримувати позики під ставку в 0%. а відсотки за кредитами в розмірі до 600 тис грн. компенсуватимуть з міського бюджету.

– Маючи позитивний досвід співпраці з фінансовими інститутами ми підписали угоду про співробітнцто і будемо відшкодовувати підприємцям мікро- і малого бізнесу відсотки за кредитами до 600 тисяч гривень. Таким чином такі позики будуть майже безвідсотковими. Це дозволить полегшити роботу малого бізнесу, – зазначив Володимир Буряк.

Окрім цього, на сесії розглянуть зміни до програми утримання ЖКГ міста. Зокрема, плануєься видіти кошти на розроблення проєктно-кошторисної документації для реставрації аварійниого будинку на пр. Соборному, 234. До того ж на 2,7 млн грн буде збільшено фінансування програми співфінансування ремонтів багатоквартирних будинків.

Читайте також: У Запоріжжі виділять додаткові кошти на виплату зарплат учителям і лікарям