До Національного календаря профілактичних щеплень у 2022 році можуть включити як обов’язкову вакцину від пневмококової інфекції

Медики вважають, що саме ця інфекція провокує розвиток бактеріальних пневмоній, що під час пандемії COVID-19 є критичним фактором.

Зараз щеплення від пневмокока належить до рекомендованих, тож вакцину можна придбати виключно за власний кошт.

Пневмококова інфекція передається від людини до людини повітряно-краплинним шляхом. Пневмокок є збудником сепсису, менінгіту, пневмонії, бронхіту, гострого середнього отиту. Захиститися від захворювання можна завдяки вакцинації.

За інформацією Центру громадського здоров’я, у 100 країнах світу масове запровадження універсальної вакцинації від пневмококової інфекції сприяло зниженню рівня захворюваності.

В Україні наразі щеплення від пневмококу роблять за бажанням. Станом на 1 травня 2020 року в Україні від пневмококової інфекції вакцинувалися 1135 людей.1600-2250-max.png рекомендовані щеплення

Проте Національна технічна група експертів з питань імунізації рекомендувала МОЗу запровадити до Національного календаря профілактичних щеплень у 2022 році вакцину від пневмококової інфекції як обов’язкову. Наразі Центр громадського здоров’я України працює над підготовкою плану закупівлі вакцин на 2021-2023 роки за державний кошт.

Сьогодні щеплення від пневмококової інфекції можна зробити у будь-якому віці у приватних або державних медичних закладах за власні гроші.

Наразі в Україні доступні 2 вакцини від пневмокока – британська «Превенар-13», призначена для дітей та дорослих, та бельгійська «Сінфлорікс», призначена лише для дітей до 5 років. «Превенар» коштує близько 1700 грн, «Сінфлорікс» – близько 1 тис. грн. Для формування імунітету у середньому вводиться 2 дози. Літнім людям може бути достатньо однієї.

Імунологи кажуть, що щеплення від пневмокока захисту від коронавірусу не дає. Однак якщо людина захищена таким щепленням від збудника типових захворювань дихальних шляхів, то йому не загрожує так звана коінфекція (зараження різними видами збудників одночасно).

Відомий український імунолог Андрій Волянський вважає, що вакцинація проти пневмокока в умовах пандемії COVID-19 – це один із варіантів, як убезпечити себе і своїх рідних.

– Чи варто вакцинувати всіх? Ні, не треба. Ця вакцинація бажана для дітей, якщо вони її раніше не отримували, і для людей старше 55 років, хоча б одноразово. Молодим варто вакцинуватися, лише якщо вони у групі ризику. Це, наприклад, хронічні захворювання респіраторної системи: бронхіальна астма, хронічні рецидивні бронхіти. Тоді є підвищений ризик інфекційного захворювання бронхо-легеневої системи, і коронавірусна інфекція може протікати складніше. Підкреслюю, це щеплення не захистить від коронавірусу, але допоможе уникнути ускладнень від бактеріальної пневмонії, – зазначив він.

Читайте також: У Запорізькій області за добу більше сотні людей захворіли на коронавірус