Оплата за проїзд в муніципальному транспорті стала більш сучасною

Безконтактну оплату проїзду запроваджують у запорізькому комунальному транспорті. Відтепер, щоб придбати квиток, пасажиру досить мати при собі смартфон з NFS або підключенням до інтернету, чи чіповану банківську картку з грішми. Оплата проїзду здійснюється через валідатори, які розміщені біля середніх і задніх дверей машини. Як писав сайт “Запорозька Січ”, наразі система вже працює у 39 одиницях транспорту. Найближчим часом спеціальні пристрої будуть в усіх великих автобусах, трамваях та тролейбусах міста.

Ніяких зайвих контактів, готівкових грошей або паперових талонів – безпечно, швидко і зручно. Придбати smart-квиток, а відповідно скористатися сервісом, може будь-який житель Запоріжжя незалежно від того, клієнтом якого банку він є.

–  На сьогоднішній день частина комунального транспорту вже обладнана системою безконтактної оплати проїзду. В першу чергу – це нові машини. Система працює дуже просто – достатньо мати мобільний телефон або банківську картку з чіпом. Смартфон або картку необхідно піднести до пристрою, він зчитає інформацію та здійснить списання коштів в якості оплати проїзду, – розповів Володимир Сухачов.

Окрім перерахованих способів, запоріжці також можуть скористатись для оплати мобільним додатком EasyWallet UA або зчитати смартфоном спеціальний QR-код, який міститься на валідаторі.

Перевірка такого квитка також не передбачає складних схем. Контролери «Запоріжелектротрансу» мають спеціальні пристрої, через які зчитують інформацію про платіж з банківської картки чи телефона, повідомляється на сайті міськради.

Запоріжці вже оцінили ноу-хау. За першу годину роботи безконтактної оплати містяни здійснили більше 30 транзакцій. Більша частина купували квиток через банківську картку, кілька  запоріжців – через мобільний додаток, ще частина – за допомогою QR-коду.

– Така система дуже зручна тим, що не потрібно відволікати водія, передаючи йому готівку за проїзд. А так підійшов до пристрою – оплатив, і все. У нас теж є NFC, тож будемо оплачувати проїзд безконтактно, – розповів місцевий житель Олександр.

Планується, що окрім валідаторів всередині салону, термінали матимуть водії. При цьому звичний спосіб оплати за проїзд готівкою також продовжує діяти.

Нагадаємо, встановлювати пристрої для безконтактної оплати в комунальному транспорті почали в середині серпня. Це перший крок до впровадження в місті електронного квитка.

Читайте також: Запоріжці отримають ще один сучасний пляж