Першу пару фігур центральної скульптури скверу Піонерів вже встановили на постамент

Нагадаємо, реконструкцію улюбленого місця відпочинку запоріжців, відому як сквер Піонерів, розпочали за дорученням мера Запоріжжя Володимира Буряка наприкінці минулого року. Зелена зона тривалий час була в занедбаному стані, проте зараз змінилась до невпізнання. В сквері висадили нові дерева, облаштували клумби, встановили нові лавки, урни. Також тут з’явилось сучасне освітлення та нові тротуарні доріжки.

Однак головними родзинками оновленої зони відпочинку стануть скульптурна композиція колишнього фонтану та унікальна археологічна знахідка, яку відшукали під час реконструкції.піонери піонери 7 піонери 5

Скульптуру піонерів, яка й дала назву скверу відродили за шаблоном елементів, які збереглися, та з раніше виконаних фотознімків композиції. Композиція буде повністю відповідати оригіналу 1953 року. На постаменті розташовуватимуться п’ять пар фігур, що символізують єдність п’яти континентів. У темний час їх підсвітлюватимуть 6 прожекторів. Після того, як буде завершений монтаж фігур, довкола постаменту висадять барвисті квіти. Підрядники вже встановили першу пару фігур, решта з’являться на постаменті через тиждень, повідомляється на сайті міськради.

– Ми робимо все можливе, щоб до Дня міста сквер повністю був готовий до відвідування. Організуємо тут перегляд фільмів, запросимо деяких жителів району, щоб разом відсвяткувати цю подію. Надалі спільно з поліцією будемо посилено стежити за чистотою і порядком у сквері, – розповів голова Олександрівської райадміністрації Валерій Мостовий.

Нагадаємо, в сквері встановлять відеоспостереження. камери будуть підключені до системи “Безпечне місто”. Це необхідно для того, аби захистити сквер від вандалів та слідкувати за безпекою відпочивальників.

Окрім скульптури, сквер дивуватиме відвідувачів й історичною знахідкою – сходами до лавок Нижнього Гостиного ряду торгових рядів. Щоб зберегти пам’ятку, над нею влаштували навіс. Запоріжці зможуть побачити її з оглядового майданчика.піонери 6 піонери 3 піонери 2

Як писав сайт “Запорозька Січ”, за останні роки в Запоріжжі суттєво побільшало сучасних зон для відпочинку. Набули сучасного вигляду проспект Маяковського, сквер Театральний, Крім того, наступного року масштабні перетворення заплановані на обох берегах Дніпра в районі греблі Дніпрогесу. Зокрема оновлення очікує площу Запорізьку, міський палац дитячої та юнацької творчості, що знаходиться поряд, а також приведуть до ладу територію довкола оновленого Правобережного пляжу та відновлять парк Енергетиків.

Читайте також: Запоріжці отримають ще один сучасний пляж