МОЗ розробило та видало наказ № 233 “Про особливості формування медичних висновків в окремих випадках”, який вже пройшов державну реєстрацію в Міністерстві юстиції.
В Україні пацієнти, які мають симптоми грипу, ГРВІ або COVID-19 можуть отримати електронний лікарняний без візиту до лікаря. Втім він діятиме лише протягом 5 днів.

Про це повідомлив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу.

Як пояснив Ляшко, цей наказ є продовженням управлінських рішень МОЗ, що допоможе зменшити навантаження на лікарів первинної ланки у зв’язку зі стрімким поширенням штаму “Омікрон”.

Як працюватиме механізм?
За словами глави МОЗ, в разі наявності симптомів COVID-19, грипу або ГРВІ пацієнт може зателефонувати до свого лікаря й отримати від нього рекомендації щодо лікування.

Після чого, за результатами такої консультації лікар може сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період до 5 днів, який є основою для відкриття електронного лікарняного.

Однак, якщо хвороба триватиме довше, пацієнт має звернутися до лікаря на особистий огляд для подовження строку лікарняного шляхом створення нового медичного висновку у межах свого випадку захворювання.

“Це значно розвантажить лікаря та дозволить іншим пацієнтам уникнути додаткових контактів із хворими на коронавірусну хворобу”, – резюмував Ляшко.

Раніше стало відомо, що в Україні повернуть дистанційне отримання електронних лікарняних.

Зараз в Україні триває перехід від паперового лікарняного до електронного. Так, з вересня 2021 року лікарняні припинили відкривати дистанційно на період карантину.

Зокрема, аби сформувати електронний формат документа, громадянину потрібно особисто прийти на прийом до лікаря.