Людина може самостійно обрати навчальний заклад та вчитися там безкоштовно

Запоріжці, які не стоять на обліку служби зайнятості, але хочуть змінити професію чи спеціальність, можуть це зробити безкоштовно, скориставшись ваучером на навчання. З цим документом можна пройти перепідготовку та підвищити кваліфікацію за певною професією.

Таким ваучером можуть скористатися не всі. Його можуть отримати люди вікової категорії 45+, страховий стаж яких перевищує 15 років. Ваучер можуть отримати також внутрішньо переміщені особи, демобілізовані учасники АТО з числа інвалідів,  демобілізовані з військової служби (окрім строковиків), котрі не набули права на пенсію, а також особи, звільнені зі служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби, в зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними права на пенсію. При цьому людина не повинна стояти на обліку в центрі зайнятості, в неї має бути професійно-технічна або вища освіта.

Ваучером на навчання можна скористатися лише один раз.

Сума ваучеру встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (19 210 грн). Якщо навчання коштує більше, людина може сама за нього доплатити.

Запоріжці мають можливість самостійно обирати форму та місце навчання в будь-якому закладі України, але спеціальність обирається за окремим списком.

Отримати ваучер можна у будь-якому центрі зайнятості, звернувшись туди з необхідними документами, повідомляється на сайті Запорізького обласного центру зайнятості.

Нагадаємо, в  Запоріжжі з’ясовують, які працівники потрібні роботодавцям.

Читайте також: Які професії обирають запорізькі випускники.