У середньому за опалення в січні запоріжці сплатять на 9% менше

Про це повідомив генеральний директор концерну “Міські теплові мережі” Олександр Грек на пресконференції в міськраді. Він зазначив, що запоріжці вже отримали платіжки з перерахунком за грудень. Економія за послуги тепло та водопостачання склала 24,5%. Нагадаємо, це одне з найбільших знижень тарифу по всій Україні.

– На початку нового року вийшла постанова Кабінету міністрів про те, що підприємства теплопостачання можуть здійснити споживачам перерахунок тарифу, якщо фактичні ціни на газ відрізняються від закладених на рік. За дорученням міського голови Володимира Буряка ми використали цей механізм та здійснили перерахунок споживачам. Але самі ціни за 1 кв.м. опалювальної площі більші, ніж у листопаді тому, що грудень був холоднішим, та мав більше днів, – розповів Олександр Грек.

Він зазначив, що на вартість тарифу на опалення, окрім ціни на газ, суттєво впливає середньодобова температура повітря. Чим вона нижча, тим відповідно більше гігакалорій витрачається на опалювання. Крім того, нарахування менші в тих споживачів, які мають загальнобудинкові лічильники – а їх у Запоріжжі майже 90% абонентів.

Також Олександр Грек повідомив, що вже відома ціна на газ у січні. Вона складає 5 500 гривень за тисячу кубічних метрів. Ціна, закладена у тариф з початку року – 6 200 гривень. Тож у січні запоріжці також отримають перерахунок за опалення та гарячу воду. Зважаючи, що цього місяця вартість газу вища і температура холодніша, ніж у грудні, економія на оплаті послуг для містян складе 9%.

Читайте також: Роботи на новому терміналі аеропорту Запоріжжя заморожені через обшуки – Володимир Буряк