Громадська організація «Укрпростір» провела зустріч у «Мировому кафе». Це був своєрідний майданчик для знайомства вимушених переселенців і городян, обговорення існуючих проблем та їх рішень. Захід пройшов у рамках проекту «ShareCamp».

У «Мировому кафе» кожен учасник міг висловити своє бачення і свої пропозиції за п’ятьма напрямками: бізнес, послуги, благоустрій, туризм і культура. Присутні виносили конструктивні пропозиції – що можна зробити, щоб поліпшити ситуацію та надати можливість вимушеним переселенцям знайти і реалізувати себе в новому для них місті.

Запоріжці з цікавістю слухали людей, що переїхали з окупованого Криму й охопленого війною Донбасу, адже вони могли запропонувати свіжий погляд зі сторони на звичні проблеми. І більшу частину з понад сімдесяти запропонованих проектів цілком реально втілити в життя без якихось космічних витрат!

Залучити нових туристів і зробити місто більш «дружнім» до приїжджих, наприклад, можна з мінімальними витратами, які окупляться, збільшивши доходи як місцевого бюджету, так і окремих громадян. Наприклад, озвучувати зупинки в громадському транспорті, запропонувати зручні та сучасні карти на вокзалах, зупинках і в туристичних місцях, а також запропонувати громадським ініціативам вигідні умови проведення різного роду фестивалів. І приплив туристів збільшиться без істотних витрат з місцевого бюджету і без збільшення навантаження на чиновників, адже організаційні клопоти ляжуть не на них.

Організатори та учасники в якості позитивних прикладів також презентували проекти, вже реалізовані в Запоріжжі (за підтримки міжнародних фондів). Проекти спрямовано на допомогу вимушеним переселенцям, та й запоріжці також отримують свої бонуси від їх роботи. Це – курси з медіа-грамотності, фестиваль «Коло друзів», дитячий простір «Книголісся», а також багато інших соціальних і бізнес-проектів. Все це ясно продемонструвало, що переселенці – це не тільки нові мешканці, а й новий погляд на вирішення старих проблем.