Поки у Запоріжжжі вимушені переселенці розміщені тимчасово, та подальше їхнє розташування навіть не обгооворюється, громада під Запоріжжям вже складає плани.

У Широківській громаді планують збудувати 40 модульних будинків, де зможуть поселитися понад 200 вимушених переселенців. На проєкт вартістю майже 22 мільйони гривень залучатимуть гроші іноземних фондів.

Приміщення модульного будинку буде розділене на дві кімнати, забезпечене санвузлом, душовою кабінкою. Також буде кухня. Орієнтовний термін реалізації проєкту – 3-4 місяці.

У громаді станом на 16 червня офіційно зареєстровано понад 1500 вимушено переміщених осіб. Їм надають житло, як мешканці, так і громада. Для цього сільська рада провела аудит наявного нерухомого майна, яке можна відремонтувати або реконструювати і потім передати в тимчасове користування родинам переселенців.

– У комунальних квартирах, які були в громаді і планувалися для інших цілей, вже живуть переселенці. Також облаштовуємо для проживання кілька двоповерхових будинків. У деяких селах перетворюємо на гуртожитки приміщення колишніх сільських рад, які зараз не використовуються. Ці роботи виконуємо за власні гроші громади. Крім того, для забезпечення осель необхідними меблями та побутовою технікою залучили фінансування від донорських організацій, – зазначив Андрій Шахов, начальник відділу АПК та земельних відносин Широківської сільської ради.

Але цього не достатньо. І тому, коли з’явилася пропозиція збудувати на території громади модульне містечко для переселенців, сільська рада підтримала цю ініціативу.

Ідея створення модульного містечка виникла з новин – побачив, як будують модульні будинки у Львові та інших містах України.

____

Посилання на наш Телеграм-канал