Пологовий будинок №3, який розташований в Шевченківському районі, 10 листопада відзначив свій 25-річний ювілей. На сьогодні це одна з провідних родопомічних установ охорони здоров’я міста. За 25 років існування в пологовому будинку проведено більш 75 тисяч пологів.
Кожного дня ми приймаємо у стінах нашого пологового будинку більше 8 новонароджених запоріжців, – зазначив головний лікар пологового будинку №3, заслужений лікар України Сергій Коломоєць. – Наш колектив високопрофесійний та дружній, ми дуже доброзичливо та турботливо ставимося до своїх пацієнтів. Не дарма саме наш пологовий будинок має звання ЮНІСЕФ «Лікарня доброзичлива до дитини». Але найголовніший критерій нашої роботи – це відгуки пацієнтів. І неодноразово я чую: «Лікарю, ви врятували моє життя». Я вважаю, що це заслуга не лише лікарів, а й усього колективу. А завдяки меру Запоріжжя Володимиру Буряку, який приділяє увагу сфері охорони здоров’я, тепер ми маємо чудову сучасну апаратуру, яка дозволить зберегти здоров’я жінкам та їх малюкам, – розповів Сергій Коломоєць.
Тетяна Таран працює у пологовому будинку майже від його заснування. Зараз на посаді завідувачки жіночої консультації, а от починала з роботи акушеркою та допомагала на операціях. Як зазначає лікар, жіноча консультація обслуговує більше 63 тисяч жінок району, а от кількість пологів через складну економічну ситуацію в країні порівняно з попередніми роками знизилася. Якщо раніше на рік народжувалося близько 1700 малюків, то тепер близько 1200.
-
Найприємніше у моїй професії – це коли вагітність завершилася благополучно, мама отримала гарну здорову дитину. Мама задоволена, батько задоволений, бабусі, дідусі задоволені. Це приносить мені втіху, – зізналася Тетяна Таран. – А найбільш важке у роботі – некеровані вагітні, які за якимись своїми причинами не проходять обслідування, не з’являються на прийом, не піклуються про себе. За такими жінками спостерігати дуже важко, готувати їх до пологів теж. Інколи через це нам доводиться звертатися навіть до соціальних служб, аби вони за руку приводили породіль до пологового будинку.
До речі, аби таких неприємних випадків було менше, у жіночій консультації функціонує Школа свідомого батьківства, де вагітна і її чоловік отримують необхідну інформацію з питань перебігу вагітності, партнерської підтримки в пологах, грудного вигодовування.
В 2017 році створено кабінет телемедицини та функціональної діагностики на базі жіночої консультації, що дозволяє проводити дистанційне консультування вагітних високої групи ризику в лікувальних закладах ІІІ-го рівня надання медичної допомоги.
Світлана Іванченко вже 17 років проводить консультації для вагітних та слідкує за їхнім здоров’ям. Розповідає, потрапила до пологового будинку на інтернатуру, більше ці стіни не покидала. Каже, не уявляє свого життя без улюбленої роботи.
-
Акушери-гінекологи – це люди, які дають нове життя. Таїнство народження завжди було незабутнім, і кожна жінка мріє стати мамою. І коли ти розумієш, що допоміг жінці народити здорового малюка, бачиш їх разом – це щастя, – ділиться Світлана Іванченко. – Найбільш складне у моїй роботі – це те,що зараз жінки мають багато хвороб. Є жінкі, які мають екстрагенітальне захворювання, вони хочуть мати дітей, і тут з’являються складності в плані спостереження та ведення їх, тому що це дійсно важка ситуація. І ми намагаємося допомогти жінкам, які майже не мають надії.
Відділення патології вагітності розраховане на 35 ліжок. У відділенні здійснюється лікування вагітних з акушерською і екстрагенітальною патологією, невиношуванням вагітності, з плацентарною дисфункцією.
Відділення інтенсивної терапії розгорнуте на 6 ліжок і оснащене дихальною і слідкуючою апаратурою.
На базі дитячого відділення функціонують палати інтенсивної терапії для новонароджених.
– Пологовий будинок – одна з найважливіших установ в сфері охорони здоров’я. Тут народжуються нові мешканці нашого міста. Охорона материнства і дитинства – пріоритет номер один для міської влади, – зазначив заступник міського голови Анатолій Пустоваров. – За дорученням міського голови Володимира Буряка та за підтримки депутатського корпусу міські пологові відділення за півтора року поповнилися новітньою апаратурою, яка дозволяє проводити якісне діагностування і рятувати життя самим маленьким пацієнтам.
У 2016 році за кошти бюджету міста придбано апарат УЗД MyLab40 з вагінальним датчиком, за допомогою якого своєчасно виявляється гінекологічна патологія, онкозахворювання на ранніх стадіях, відстежується стан плоду протягом всього терміну вагітності. Для стаціонару та жіночої консультації придбано за кошти бюджету міста 4 кольпоскопи, що дозволило покращити якість обслуговування жіночого населення, підвищити показник виявлення онкохворих, поліпшити якість профоглядів жіночого населення.
Також придбано 10 фетальних моніторів матері та плоду, з них 2 – фетальні монітори експертного класу, 2 інкубатори для новонароджених, що дозволить зменшити неонатальну захворюваність та смертність немовлят.
У 2017 році за кошти бюджету міста придбані 8 систем інтенсивної терапії новонароджених на суму 1,6 млн грн; 1 апарат для штучного дихання та дихальної терапії на суму 566 тис. грн; 5 апаратів штучної вентиляції легень на суму 3,4 млн грн; 1 рентгенапарат на суму 3,3 млн грн.