Менінгококова інфекція – гостре інфекційне захворювання з крапельним механізмом передачі збудника, викликається менингококком Neisseria meningitidis.
Найчастіше піддаються цьому захворюванню маленькі діти і чоловіки. Поширення менінгіту країнами відрізняється одне від одного. В Африканських країнах захворюваність в деякі роки вище в 30-60 разів, ніж в інших державах.
Зростання захворюваності припадає на зиму і весну. Це пов’язано з низькими температурами навколишньої середи, з підвищеною вологістю повітря та з перебуванням великої кількості людей у закритих і погано провітрюваних приміщеннях. На фоні зниженого імунітету інфекція легше передається між людьми.
Після того, як менінгокок потрапляє на слизову оболонку носоглотки, він поступає в кровотечу, яка переносить мікроорганізми в оболонки головного мозку. Там бактерії розмножуються і виділяють продукти своєї життєдіяльності, що призводить до виникнення перших симптомів захворювання. Після загибелі частини бактерій виділяється токсин, який вражає судини головного мозку та інших органів, що призводить до поглиблення клінічної картини. У зв’язку з цим наслідки менінгіту можуть бути найсумніші.
Менінгококовий менінгіт розвивається досить швидко і різко. Першими ознаками хвороби є різкий стрибок температури тіла до 39-40 ?С, нудота і багаторазова блювота, запаморочення, головний біль, висип на тілі, почервоніння горла. При відсутності лікування з першого дня виникають більш важкі ознаки захворювання: втрата свідомості, марення на тлі високої температури тіла та інтоксикації, судоми частин тіла. При важкому перебігу менінгіту або при відсутності лікування через 5-7 днів захворювання виникають: кома, паралічі нервів та дихальних м’язів. При блискавичній формі менінгіту характерні симптоми розвиваються протягом від декількох годин до 1 дня, приводячи або до незворотніх змін в організмі, або до смерті хворого.
Лікують менінгіт тільки в стаціонарі. Не намагайтеся допомагати хворому самостійно. Профілактикою цього захворювання є дотримання правил особистої гігієни та вакцинація населення від гемофільної палички, пневмокока, кору, краснухи, паротиту, вітрянки.
Стежте за своїм здоров’ям. Підтримуйте вашу імунну систему, нормально відпочиваючи, регулярно займаючись спортом і дотримуючись здорової дієти, багатої свіжими фруктами, овочами та цільнозерновими продуктами.