Цю спортивну школу в Заводському районі (вул.Фундаментальна, 8), відкрито ще в 1993 році. Зараз тут працюють відділення дзюдо, боксу та триатлону. В школі 39 груп, у яких займаються близько 300 вихованців. З ними працюють 15 тренерів-викладачів, з яких 2 Заслужених тренери України, по 2 майстра спорту міжнародного класу та майстра спорту України. За минулий навчальний рік вихованці спортивної школи виконали нормативи: КМСУ (кандитати в майстри спорту України) – 2 чоловіки, І розряд – 5 чоловік та масових розрядів – 42 чоловіки.
Свого часу тут у тренера Олександра Трюхіна виточували боксерську майстерність теперішній член збірної України Дмитро Замотаєв та інші професійні боксери.
ДЮСШ №11 є комунальним закладом та фінансується з місцевого бюджету. Діти, звичайно, тренуються безкоштовно, та біда була в тім, що за всі ці довгі роки спортінвентар у школі не оновлювався. От і передавались шиті-перешиті боксерські рукавички, переклеєні боксерські груші та інше знаряддя із покоління в покоління. І ось нарешті, в 2017 році, дітям придбали: 13 боксерських шоломів, 4 тренерські лапи, 17 боксерських рукавиць, боксерський мішок, 5 боксерських груш, 2 настінні подушки, гонг, 2 навісних станки для розвитку м’язів пресу, тренажер для силової підготовки і тренажер для розвитку м’язів спини, 4 велостанки, татамі (ластівкин хвіст). Всього на суму – 115806 грн.
– В цій школі я працюю вже 20 років і влада вперше повернулась обличчям до наших проблем, – говорить Заслужений тренер Україні Олександр Трюхін. – Далеко не кожному хлопчику батьки можуть придбати зараз ті ж боксерські рукавички, які вже коштують 1200 гривень і таке інше. Тож за традицією старші вихованці у нас завжди передавали свої старі рукавиці молодшим спортсменам, і так з року в рік. Та й практика показала, що успіху в спорті досягли саме ті вихованці, яких батьки змогли фінансово підтримати для участі у змаганнях. А тепер, коли нам надали спортінвентар, у наших вихованців значно збільшилися шанси на перемогу, – зазначив він.
Презентувати дітям новий спортінвентар, до ДЮСШ №11 завітав заступник міського голови Анатолій Пустоваров.
– Наші діти повинні розвиватись всебічно, – говорить він. – А спорт – це саме той напрямок, який дозволяє їм навчитись працювати в команді серед однолітків, кріпнути фізично та силою духа. І не мало хто з них потім пов‘язує своє життя з професійним спортом. Впевнений, що чемпіони світу та Олімпійських ігор починали свою підготовку саме з таких невеличких спортзалів. Тому і працює в нашому місті вже другий рік поспіль програма з покращення матерільно-технічної бази 20 запорізьких ДЮСШ. Приміром, взяти цю школу – нового інвентарю тут взагалі уже не пам‘ятають. Тому ми і закупили їм всі необхідні обладунки та тренажери, щоб у тренерів було більше можливостей для розвитку школи. Сюди на бокс тепер ходять навіть дівчатка. Переконаний, що саме це і потрібно нашій громаді міста. Незабаром ми отримаємо здорове, спортивне покоління запоріжців, – підкреслив Анатолій Пустоваров.