Південь Запорізької області серйозно потерпає від навали рашистських агресорів.

Тимчасово окуповані міста Бердянськ, Мелітополь, Василівка, Пологи, Токмак, Енергодар, Дніпрорудне, Молочанськ та інші, а також багато селищ та сіл регіону.

Місцеву інфраструктуру там знищено. Вбито або викрадено чимало мирних жителів.

Серед викрадених – мер Дніпрорудного Євгеній Матвєєв (викрадення сталося ще 13 березня 2022року), перший заступник мера Енергодара Іван Самойдюк, мер Молочанська Ірина Липка та її заступник Віталій Рєпін.

Міжнародний розголос подій цієї варварської невиправданої війни допомагає привернути увагу світової спільноти. Так завдяки цьому було організовано обмін та випущено з полону мера Мелітополя Івана Федорова.

Співробітники місцевого самоврядування України звертаються до всіх людей доброї волі! Поширюйте інформацію про злодіяння агресора!

До американців звернувся і Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Він розповів про ситуацію в своєму рідному місті.

– Була дуже важка ситуація, в оселях не було ні світла, ні газу, ні опалення, – розповів Олександр Слобожан про виживання в Бучі з перших днів російського вторгнення. – Місцева влада намагалась зробити все можливе, щоб забезпечити людей хлібом у віддалених районах, але це було складно через небезпеку.

Так і в містах Запорізької області місцева влада намагається робити все, що від неї залежить. Жоден мер не погодився на співпрацю з окупантами.