До Запоріжжя у п’ятницю пізно ввечері прибули близько 2000 мешканців Мелітополя, які їхали навіть у кузовах вантажівок

З Мелітополя до Запоріжжя прибула колона автобусів та три вантажних фури, в яких з окупованого міста виїхали близько 2000 людей. Це 6 автобусів, три фури. Люди вимушені були сідати навіть у кузов вантажних автомобілів, щоб покинути місто.

Колона їхала близько 12 годин, хоча відстань між Запоріжжям та Мелітополем всього 100 км. Колону довго не пропускали на російському блокпості у Василівці.

Вивезти мелітопольців вдалось з третьої спроби.

Гумконвой у Мелітополь відправили ще у вівторок. Там були необхідні медикаменти, продукти харчування, речи першої необхідності. Перший день не вдалось проїхати, бо окупанти не пропускали на своїх блокпостах. Другий день – довелось взагалі ночувати в посадці, на третій день – вдалось добратися до міста. Зранку розвантажили гуманітарну допомогу і розпочали евакуацію людей.

Організовано скласти списки людей, які виїхали, було неможливо. Ті, хто прийшов на місце евакуації, зареєструвалися
на місці. Вже зараз влада готується до наступної евакуації.

“Останні 7 років з родиною жив в Мелітополі. Працював спочатку реабілітологом в одному з центрів, а потом психологом. Вирішили, що більше не можемо лишатись в місті. Їхали в фурі, іншої можливості не було. Дружина з 3-річною дитиною їхали в кабіні, в кузові нас було 46 людей”, – розповів
Максим, один із евакуйованих.

В фурах, в яких приїхали люди, напередодні в Мелітополь відвезли гуманітарну допомогу. Але її одразу привласнили окупанти. Водії вантажівок говорять, що людей в кузовах перевозили вперше.

Мешканці Мелітополя розповідають, що в місті майже не було мобільного зв’язку, тож дізнатися інформацію щодо евакуації було дуже важко. Тож, люди щодня приходили на раніше заявлене владою місце зборів.

Разом з колоною з Мелітополя до Запоріжжя прибули автобуси з Бердянська, а також приватні автомобілі.