Вперше у Запоріжжі показали яскравий і запальний вуличний спектакль – комедію і оптимістичну драму щоденного життя, із танцями на ходулях, захоплюючими трюками, цирковими сценами та безпосереднім спілкуванням з глядачами
Театральний фестиваль «Золота Хортиця» вже вшосте тішить мешканців індустріального міста найкращими творіннями сучасного альтернативного українського театру. Проходить він раз на два роки за підтримки міської влади на базі муніципального театру-лабораторії «VIE». Цього року у фестивалі взяли участь десять театрів із десяти провідних міст України, в тому числі із Запоріжжя.
Фестивальний проект стартував 23 вересня на площі Маяковського, яка у давнину називалася Театральною. На події побував і заступник міського голови Анатолій Пустоваров. За його словами, він нещодавно відкрив для себе магію театру і намагається не пропускати жодної вистави.
– Приємно, що у нашому місті така подія, як фестиваль «Золота Хортиця», що вже являється лабораторією авангардного українського театру, збирає стільки запоріжців і гостей міста! – говорить він. – Театр – це зріз сьогодення, спроба заглянути до комедії і трагедії нашого життя, суспільства і країни в цілому. Це спроба щось вирішити, а головне – змінити на краще! Чим більше культури у серцях людей, тим менше дурниць вони накоять. Я думаю, що театральне мистецтво стане ще більш популярним і зрозумілим кожному, якщо актори будуть частіше виходити на альтернативні майданчики.
DSC_3915Дійсно, вулична вистава – це «нова весна» театру! Як розповів режисер-постановник театру «VIE» Андрій Романов, Запоріжжя хоче перехватити естафету нових і специфічних вуличних фестивалів у Львова і наступного року втілити у життя подібний експеримент. А зараз окрасою фестивалю можна вважати виставу просто неба «Кольоровий сон. Птаха» з неутилітарним сюжетом.
Це «синтетична» вистава без слів. У нас є тільки допоміжні засоби – музика, костюми, хореографія і елементи лялькового театру, – говорить Андрій Романов. – Вуличні перфоманси і актуальні вистави – як комедії, так і драми мають у репертуарі провідні театри за кордоном. Треба багато вчитися, я бачу, наш виступ поки що не такий ефектний і яскравий… Проте у нас є сильний драматичний сюжет. Я завжди намагаюся ставити виключно актуальні речі, близькі моєму серцю. Театр повинен надихати!
Сміливий режисерський задум – «художній експеримент» або «експериментальна творчість» втілили актори, а також ансамбль спортивного танцю театру «VIE» і їх колеги із Запорізького муніципального театру танцю. Це виявилося весело, жваво і дуже гучно! Образ актора театру «VIE» Олександра Кокарєва – урбаніст, який не любить колір і світло, йому не притаманна жага до життя. Якщо з’являються нові сміливі різнобарвні персонажі, то ловить їх за допомогою своїх служників. Але згодом розуміє, що він – людина, і прагне яскраво жити. «Наша соціально критична вистава про те, що світ не чорний або білий, а кольоровий!» – підкреслює Олександр.
Програма обіцяє бути насиченою. На глядачів у «лабораторії» чекатимуть різножанрові вистави – драми, трагедії, трагіфарс, комедії. Одним словом, від філософії, акробатики, соціальної драми до трешу та абсурду. Пройдуть виступи юних учасників близько 50 театральних студій, а також творчі зустрічі, безліч майстер-класів за участю театральних експертів, щоб розширити горизонт для розуміння нового мистецтва.
На о. Хортиця 30 вересня театр «VIE» презентує заключну виставу фестивалю – «Сатирикон» (за мотивами маленьких історій для театру Аркадія Аверченко), початок о 19:00. Не дивлячись, що з написання п’єс пройшло більше 100 років, талановитий драматург доводить нам, що людина не змінюється. Підтримаємо і ми наших акторів на «новій хвилі»!