Запорізький міський голова Володимир Буряк вирішує проблеми міста не тільки зі свого кабінету, а й безпосередньо на місцях. У рамках програми благоустрою Запоріжжя він регулярно виїжджає в райони, щоб поспілкуватися з головами райадміністрацій, а також жителями районів, які зміни необхідно здійснити в першу чергу.

Протягом тижня мер провів ділові зустрічі з активом трьох районів – Шевченківського, Заводського та Дніпровського. У кожного району – свої досягнення і «больові точки».

19 квітня Владимир Буряк відвідав Шевченківську районну адміністрацію. Район отримав 9,5 мільйона гривень на вирішення питань благоустрою. Це – ремонт тротуарів (1330 кв. м) – 329 тис. грн., заміна та встановлення дорожніх знаків (61 шт.) – 41 тис. грн.; розмітка, покіс трав – 2 млн грн.; знесення та обрізка аварійних дерев та кущів – майже 120 тис. грн.; фарбування та ремонт малих архітектурних форм (89 шт.) – 79 тис. грн.; ліквідація стихійних звалищ – 2,5 млн грн.; підбір та ліквідація мертвих тварин і т.і. Також додатково на утримання району було виділено 8,5 мільйона гривень на утримання доріг, зелених насаджень, парків та скверів, обрізку та знесення аварійних дерев, ліквідацію «стихійних» звалищ і таке інше. Саме районні адміністрації будуть розпорядниками коштів з ремонту внутрішньоквартальних доріг, а також контролюватимуть ремонт доріг. Вперше будуть профінансовані роботи з відсипки доріг у приватному секторі Шевченківського району.

«Міська влада зробить все необхідне для реалізації всіх запланованих програм. Сьогодні ж я приїхав до Шевченківського району для того, щоб домовитися про підтримку із керівниками підприємств, підприємців. У кожного з вас є закріплені території. Наведіть там порядок, виконайте необхідний благоустрій, пофарбуйте малі архітектурні форми, щоб район виглядав красиво», – сказав Володимир Буряк.

У ході зустрічі жителі району підняли ряд проблем, які потребують сприяння міської влади. Серед них – освітлення, електропостачання в деяких частинах району, безпека на вулицях, велика кількість бродячих собак, стан екології, особливо активні викиди Запорізького абразивного комбінату, й інше. Зі свого боку шевченківці пообіцяли сприяти владі у вирішенні цих питань.

20 квітня Володимир Буряк зустрівся з представниками малого і середнього бізнесу Заводського району.

За програмою ЖКГ на утримання Заводського району – від ремонту тротуарів до ліквідації стихійних звалищ – виділено більше 4 млн гривень. Майже 400 тисяч гривень район отримав на ліквідацію «стихійних» звалищ, 5,2 млн грн. – на ремонт доріг, 1,7 млн ??грн. – на внутрішньоквартальні дороги і ще 1,4 млн – на відсипання доріг приватного сектора.

З 2016 у Заводському районі заплановано установку 9 спортивних і 15 дитячих майданчиків. 1,4 млн грн. планується направити на відновлення освітлення вулиць приватного сектора, 5,2 млн – на ремонт 33 під’їздів, 2,6 млн – на ремонт дахів, ще 1,5 млн – на капітальний ремонт ліфтів. У Заводському районі з’явиться третій у Запоріжжі міський пляж, на реконструкцію якого виділено 4 млн гривень. Заплановано ремонт Північного шосе. Також виділено кошти на ремонт дороги в напрямку Подпорожнянки, разом із розташованим там мостом.

Наприкінці зустрічі Володимир Буряк закликав районних підприємців до партнерських відносин з міською владою, з місцевими депутатами і висловив надію, що через місяць, на День народження Заводського району 20 травня, побачить район оновленим після генерального прибирання.

21 квітня Володимир Буряк поспілкувався з підприємцями, представниками підприємств та громадськістю Дніпровського району.

Із загальноміських коштів Дніпровському району виділено 28 млн грн. на розвиток ЖКГ, 8 млн – на ремонт 48 доріг, 2 млн – на відсипання доріг приватного сектора, 8 млн – на ремонт 73 внутрішньоквартальних доріг, 1,6 млн – на ліквідацію стихійних звалищ. У цьому році буде завершено реконструкцію вулиць Тиражної і Щасливої, встановлені 13 спортивних і 16 дитячих майданчиків. Підприємці, підприємства і громадськість можуть підключатися і вносити свої пропозиції в коригування об’єктів фінансування.

Треба сказати, що в Дніпровському районі люди не залишилися пасивними споживачами. Наприклад, на Верхній Хортиці місцеві жителі постійно викидають сміття, утворюючи стихійні звалища. Активісти запропонували міському голові спільно працювати за трьома напрямками: застосовувати заходи до тих, хто смітить, налагодити систему вивезення і сортування сміття і давати підприємцям працювати в сфері утилізації побутових відходів.

Представник підприємства «Техпровод» Ігор Тесленко поскаржився, що в Запоріжжі розірваний зв’язок між бізнесом, виробництвом і владою, і її потрібно налагоджувати. І від себе запропонував ініціативу соціально відповідального підприємництва – за рахунок підприємства зробити ямковий ремонт двох другорядних вулиць в Дніпровському районі.

Промисловці і підприємці також висловили свою стурбованість міському голові тим, що прийдешнє застосування нормативно-грошової оцінки може вбити підприємства, які орендують землю. Володимир Буряк запропонував активістам району систематизувати свої пропозиції і зустрітися наступного тижня для їх обговорення та вироблення плану спільних дій.

Зустрічі мера із представниками районів триватимуть і далі. Хід реалізації затверджених в рамках цих зустрічей Володимир Буряк взяв під особистий контроль.