Круглий стіл за участю генерального директора КП «Наше місто» Олександра Ніколаєнка та голів ОСББ відбувся вчора у Запоріжжі. На ньому керівник найбільшого замовника-управителя комунальних послуг для приблизно 70% житлового фонду міста поінформував комунальний актив про пріоритети підприємства в наступному році. Як і очікувалося, головним питанням зустрічі стало обговорення проекту бюджету на наступний рік в частині витрат на капітальні ремонти.

– Обсяги коштів на капітальні ремонти ОСББ, що передбачені в проекті бюджету на наступний рік, я впевнений, будуть переглянуті в бік збільшення. Коригування бюджету відбуватиметься за підсумками виконання бюджету за перше півріччя 2017 року, – висловив думку Олександр Ніколаєнко. – У разі якщо бюджет матиме профіціт, я як депутат міськради особисто буду ініціювати збільшення фінансування капітальних ремонтів у будинках, де створено ОСББ.

Крім цього, Олександр Ніколаєнко висловив впевненість, що спільний проект рішення про фінансову підтримку будинків ЖБК, які перейшли в ОСББ, буде підтриманий на черговій сесії міської ради, що запланована на 21 грудня.

– На сьогоднішній день будинки ЖБК, що перейшли в ОСББ, не мають фінансування. Тому було вирішено виправити цю ситуацію. Так, у співавторстві з депутатами з іншої фракції з’явився цей проект рішення. Я впевнений, що ми зможемо знайти джерело фінансування, – зазначив Олександр Ніколаєнко.
Нагадуємо, що сьогодні розроблені і після затвердження сесією з наступного року почнуть реалізовуватися одразу три програми з підтримки житлового фонду. Це програма капремонтів 2017-2025 рр., за якою щорічно планується проводити капремонти у понад 400 будинках. Програма зі старого житла 2017-2020 рр., за якою за три роки міська влада збирається добудувати кілька довгобудів, в які буде відселено понад 200 мешканців, та програма «Крен», яка стосується 17 будинків, де одна або кілька секцій (під’їздів) відхилилися від вертикальної осі. Програма вартісна та трудомістка. Технічно «лікування» будинків виглядатиме так – секції будуть розрізатися, а потім на рівні фундаменту вирівнюватися і зшиватися з непошкодженими секціями.

Крім вищезазначеного, на 2017-2019 роки запланована програма фінансування заміни вузлів обліку електроенергії.

За інформацією, наданою
прес-службою КП «Наше місто»