Вчора до дітей з обмеженими можливостями Запорізької міської асоціації батьків дітей-інвалідів «Надія» приходили посланці Святого Миколая. Заступник міського голови Анатолій Пустоваров привіз вихованцям центру солодкі подарунки.

– У кожної дитини має бути щасливе дитинство з цілою купою друзів, іграшок і подарунків. І в цьому прекрасному центрі є всі умови, щоб ви розвивалися, спілкувалися, проводили своє дозвілля. Бажаю вам міцного здоров’я, виростайте на радість своїм батькам, – сказав Анатолій Пустоваров, вручаючи дітлахам подарунки.

Окремо заступник мера подякував батькам цих дітей за їхній щоденний подвиг.
– Вважаю, що дитині краще, ніж у власній родині із батьками, не може буде ніде. Тому дякую вам за все, що ви робите для своїх дітей і бажаю, щоб вони були найщасливіші. А міська влада буде намагатися допомагати вам у цьому, – сказав він.

На цьому подарунки для членів «Надії» не закінчилися. Заступник голови адміністрації Вознесенівського району Максим Крайній вручив п’ятнадцяти сім’ям, що виховують прикутих до ліжка дітей-інвалідів, теплі ковдри.

Мати хлопця з обмеженими можливостями, якому саме в цей день виповнилося 27 років, розчулилася, отримавши подарунки. Крізь сльози вона розповідала, що її дитина через хворобу роками не виходить на вулицю, і це привітання від світу подарує йому велику радість.

Директор «Надії» Ірина Александрова від імені всіх членів асоціації батьків дітей-інвалідів подякувала за увагу і численні подарунки. Особливо за те, що міська влада в наступному році звільнила центр «Надія» від орендної плати. Вона передала для мера Володимира Буряка ікону святого Володимира, яку своїми руками вишили бісером вихованці центру.

«Хай вона береже Володимира Вікторовича і дає йому наснагу», – сказала вона

Довідка

Запорізька міська асоціація батьків дітей-інвалідів та інвалідів дитинства «Надія» була заснована в 1991 році силами самих батьків, тому всі чуйно розуміють потреби сімей, які звертаються по допомогу.
Директорка «Надії» – Ірина Александрова – сама має дочку, яка хвора на ДЦП. Дівчина вже доросла, закінчила в ЗНУ факультет психології, працює в Інтернеті, допомагає матусі та власним прикладом дає надію на активне, соціалізоване життя діткам з вадами здоров’я.
«У центрі «Надія» є можливість подолати складнощі, через які неминуче проходять родини, коли в них народжується дитина-інвалід, – каже Ірина Александрова. – Тут вони можуть познайомитися з іншими батьками, отримати професійну консультацію фахівців, вчасно відновити емоційне благополуччя сім’ї. Діти можуть поспілкуватися, провести час, займаючись творчістю. Ми допомагаємо не втратити віру в те, що дитина з обмеженими можливостями зможе відновитися й розвинути свій потенціал. На сьогоднішній день в «Надії» зареєстровано понад 1000 сімей, тут допомагають сім’ям дітей з будь-яким видом інвалідності».

Ірина ГАВРИЛЕНКО, фото Володимира ШЕРЕМЕТА