У Вознесенівському районі з’явився новий сучасний реабілітаційний центр
Тут впровадили методики, які використовують в європейських країнах. Є каністерапія, кінезітерапія, ерготерапія, система «Павук» та багато іншого. Всього з міського бюджету на ремонт та оснащення було виділено близько 4,5 мільйонів гривень.
Напередодні відкриття центр відвідав міський голова Володимир Буряк та представник його команди, профільний заступник міського голови Анатолий Пустоваров.
– Ми закінчили ремонт реабілітаційного центру і вже повністю його обладнали. Такі обладнання є не в кожному місті. Це дає можливість дітям стати повноцінними людьми для суспільства. Щороку ми вкладаємо гроші в реабілітаційні центри, щоб створити усі необхідні умови, – сказав Володимир Буряк.
Під час наради Анатолій Пустоваров підкреслив важливість цього питання для громади міста.
– Вознесенівське відділення одне з кращих в місті. По всій Україні повинна бути доступна безкоштовна допомога з реабілітації дітей з певними вадами. Наша головна мета – готувати таких дітей до повноцінного життя. Тут працюють педагоги над соціалізацією дітей, адаптацією. Вони звідси підуть до шкіл, в яких ми готуємо класи з інклюзивним напрамком. Це звичайні діти, які повинні радіти дитинству, грати з однолітками, – зазначив Анатолій Пустоваров. – Дітям надається безкоштовна послуга, ми нікому не відмовляємо. Тут підвісна терапія, вертикалізація, тут один з найпотужніших блоків для роботи з дітьми, які мають порушення опорно-рухового апарату. Тисячі дітей потребують реабілітації. Для цього ми повинні зробити усі необхідні умови.
Загальна площа приміщення понад 260 квадратних метрів. Тут зробили капітальний ремонт – утеплили цоколь, замінили вікна, опалення, облаштували нові мережі електро- та водопостачання, каналізації, виконали оздоблювальні роботи, облаштували туалетні кімнати з урахуванням потреб дітей вказаної категорії.
Центр забезпечений сучасним обладнанням для реабілітації дітей. У відділенні – сенсорна кімната, кімнати для соціальної, фізичної реабілітації дітей, занять з практичним психологом, соціальним педагогом.
Запорізький міський територіальний центр соціального обслуговування надає послуги різним категоріям населення. В усіх районах міста є центри комплексної реабілітації дітей з інвалідністю. Щорічно в них проходять реабілітацію близько 400 дітей віком від 2 до 18 років. Завдання відділень – створення умов для всебічного розвитку дітей з інвалідністю, засвоєння ними знань, умінь, навичок.
Зазначимо, що спеціалісти центру пройшли спеціальне навчання та отримали сертифікати з новітніх методик занять з дітьми. На жаль, залишаються питання щодо невеликої заробітної плати, яку отримують такі спеціалісти.
– Ставлю завдання вирішити цю проблему. На серпневу сесію міськради ми винесемо проект рішення про підвищення заробітної плати соціальним працівникам, які працюють безпосередньо з дітьми у таких відділеннях. Зробимо це за рахунок коштів бюджету міста, – наголосив Володимир Буряк.
Нагадаємо, в запорізьких школах з’явилися ігрові кімнати з кухнею та сухим басейном.