Ресурсна кімната з набором розвиваючих ігор, м’якими меблями та сухимбасейном відкрилася у загальноосвітній школі «Основа»
Незабаром там встановлять справжню міні-кухню, аби допомогти діткам з особливими потребами адаптуватися до навколишнього середовища. Також у цій кімнаті на перервах зможуть перепочити школярі молодшого віку. 1 червня інновацію разом з батьками та дітлахами проінспектував представник команди Володимира Буряка, його заступник Анатолій Пустоваров.
Зазначимо, школа «Основа» вже третій рік поспіль бере участь у експерименті Міністерства освіти і науки України щодо впровадження інклюзивно-освітнього середовища. Зараз тут навчається 20 дітей з особливими потребами. Ще кілька прийдуть до першого класу і в цьому році. Тож поява ресурсної кімнати була для них нагальною необхідністю.
– Тут будуть проходити корекційно-розвиткові заняття для дітей з особливими потребами, працюватиме психолог, логопед, інструктор з лікувальної фізкультури. У кімнаті також буде встановлена кухня, аби діти навчилися орієнтуватися у просторі і змогли допомагати батькам у хатніх справах. Що ж стосується перерв, то, думаю, ми тут всі будемо відпочивати, і вчителі, і школярі, адже тут дуже комфортно та цікаво, – розповіла директор ЗЗОШ «Основа» Алла Любімова.
Анатолій Пустоваров розповів, що з міського бюджету на ремонт і оснащення ресурсної кімнати виділили близько 400 тисяч гривень. Всього в запорізьких школах цього року відкриють більше 30-ти таких кімнат.
– Другий рік за програмою «Освіта на 2019-2021 роки», ініційованої мером Володимиром Буряком, ми ґрунтовно підходимо до наведення порядку в запорізьких школах, зокрема, приділяємо питання розвитку дітей з особливими потребами. Також ми упорядковуємо початкові класи у форматі «Нової української школи». Якщо в такому ритмі триматися ще 3-4 роки, то ми максимально звільнимо батьків від фінансового навантаження на освіту дитини, тож зможемо говорити про доступну, якісну освіту у Запоріжжі, – заявив Анатолій Пустоваров. – Всього у місті буде навчатися більше 250 дітей з інклюзією, тож їм необхідно створити всі умови для цього. Приємно, що цього року ми виділяємо кошти не лише на ремонти класів, меблі та комп’ютери, але й на освітні програми. Також додатково ми фінансуємо асистента вчителя, який супроводжуватиме особливих діток під час навчання.
Також у цьому році будуть відкриті більше 40 класів для початкової школи у форматі «Нова українська школа». Один із таких класів 1 вересня відкриє двері і для учнів «Основи». Діти вже встигли перевірити дизайнерські рішення та зручність парт. Результатом залишилися задоволені і тепер дочекатися не можуть свого першого дзвоника.
У школі вже два роки успішно працює і медіатека, на яку з міського бюджету було виділено 100 тисяч гривень. Там свій час із задоволенням проводять старшокласники, читають, користуються комп’ютером та інтернетом, а головне – спілкуються.
– Протягом навчального року по п’ятницях я проводжу зустрічі з учнями 5-11 класів, і ми обговорюємо усі теми, які їх хвилюють. Збираємося саме в медіатеці, – зазначила Алла Любимова. – Ми були щасливі, коли у нас з’явилася медіатека, а тепер, з появою ресурсної кімнати, щасливі ще більше. Я вважаю, що це дасть поштовх до ще більшого розвитку наших дітей. Також я хочу подякувати Анатолію Івановичу від імені всіх батьків і вчителів за те, що він допоміг з установкою кондиціонерів в актовій залі.
Анна Любимова вручила Анатолію Пустоварову подяку від батьківського комітету.
– Наша школа бере участь у чотирьох всеукраїнських експериментах. Втілити їх у життя нам вдалося завдяки державному фінансуванню та дофінансуванню з міського бюджету. Тож я вважаю необхідним для успішного розвитку освіти в Запоріжжі, аби наші інтереси та ініціативи просували у Верховну раду представники нашого міста, – зауважила директорка школи «Основа».