Репетиції солістки Запорізької обласної філармонії Ілони Турчанінової можуть побачити усі охочі
Порожня зала, гримерки, навіть у гардеробі – порожньо… Музиканти відклали свої виступи, перенесли концерти «у шухляду» до закінчення карантину. Запорізька обласна філармонія, як і інші заклади культури міста, вимушені тимчасово зупинити свою роботу. Але виконавці винайшли інший спосіб дарувати прекрасне, духовно збагачувати слухачів. Однією з таких «новаторів» стала піаністка Ілона Турчанінова – заслужена артистка України. Через карантин вона, як і мільйони інших українців, вимушена змінити свій звичайний стиль життя й відсторонитися від робочих обов’язків. Та Ілона даремно часу не гає, тому… вона вирішила влаштовувати свої репетиції онлайн у Фейсбуці на особистій сторінці: і аудиторії – потіха, і себе тримає в тонусі!
Ілона відпрацьовує матеріал без камери, але в кінці репетиції кожного твору програє його без зупинки. Ось саме цей момент вона і «пускала» онлайн. «Через карантин мій концерт перенесений, а я знаю, що у Facebook у мене багато друзів, які взяли на нього квиток. Мені захотілося показати, що їх чекає в майбутньому, ну і розважити тих, хто сумує в домашньому режимі. Одразу ж після першої публікації (репетиції, – прим. авт.) був великий обсяг слухачів, вдячних коментарів, і я вирішила продовжити, – розповідає Ілона Турчанінова. – На концерті ці номери будуть виглядати по-іншому. У мене концерт – моноспектакль, саме на актуальну тему про людину, її ролі на цій Землі… Як гармонія Всесвіту передана в музиці».
Ці репетиції Ілона проводить на якісному інструменті, на роялі. Вдома мати рояль не кожен собі може дозволити. Вона ходить до філармонії, вживає необхідних заходів дезінфекції та продовжує займатися. Загалом за карантин музикантка виконала твори Баха, Чайковського, Моцарта, Бетховена, Шопена, Рахманінова, Гріга, Альбеніса та інших.
Для будь-якого виконавця важливо отримувати зворотний зв’язок, відчувати тепло сердець, хвилювати людські душі. Коли Ілона зараз репетирує на камеру, звичайно, такої аудиторії вона не має. Це може засмутити будь-кого з акторів та музикантів. Але у творчих людей є унікальна здібність «контактувати душами» зі своїми слухачами. «Дивно, але я відчувала свою аудиторію. А ось концерти без публіки я не розумію. Це дуже важко і трагічно. Мені здається, що такий домашній «камерний» варіант краще, він не сумний, а навпаки – несе оптимізм», – ділиться виконавиця.
Щоб тішити своїх слухачів, Ілона Турчанінова створила навіть власний ютуб-канал, де ви зможете подивитися всі її онлайн-репетиції та виступи з концертів. Знайти канал ви можете за назвою «danyan11».
«Хочу всім побажати у першу чергу терпіння. Так вийшло, що ми опинилися на стику часів. Ця ситуація повністю змінить світ і історію. Дай Боже, щоб ми вижили. Я не знаю походження вірусу, я в цьому не розбираюся, але мені здається, що сама планета з нами бореться. Ми погано себе поводимо, ставлячись так одне до одного і до самої планети. Варто зупинитися і задуматися. Хто ми? І навіщо ми на цій Землі? Нехай віра та надія ніколи вас не покидає!», – побажала всім Ілона Турчанінова.
До речі, є ще кілька гарних новин для поціновувачів класики – кілька всесвітньо відомих оркестрів дають змогу побувати на їхніх концертах, не виходячи з дому.
Так, Берлінський філармонічний оркестр створив цифрову концертну залу. Там можна послухати записи попередніх концертів чи трансляції нових, також там є архів із документальними відео та інтерв’ю музикантів оркестру.
Віденська державна опера пропонує онлайн-виступи зі своїх концертів 8 мовами. Щоправда, коштує це 16,5 євро на місяць – але перші 30 днів користуватися онлайн-сервісом можна безкоштовно.
А Будапештська державна опера на час карантину стримить свої концерти онлайн безкоштовно.
Читайте також: Відомі запорізькі спортсменки готуються до Олімпіади вдома