У Запоріжжі обговорили впровадження та розвиток програм енергозаощадження в навчальних закладах України.
У Запорізькому національному університеті відбулася Міжнародна науково-практична конференція “Енергоефективні університети” за участю представників міністерств та керівників вищих навчальних закладів України. Засідання очолили перший заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євген Суліма, директор департаменту наукової діяльності та ліцензування цього міністерства Олександр Якименко, президент Запорізького обласного союзу підприємців та промисловців “Потенціал” Петро Ванат.
– Запорізька атомна електростанція – найбільша в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6000 МВт. За 27 років експлуатації вироблено понад 869 млрд. кВт/год. електроенергії, а це – повне забезпечення Запорізької області електроенергією протягом 100 років, для всієї України – протягом понад п’яти років, – повідомив учасникам засідання заступник голови облдержадміністрації Петро Гончарук. – Що ж стосується енергетичного потенціалу, за результатами досліджень міжнародної програми INFORSE, вітровий потенціал України дозволяє побудувати вітрові електростанції потужністю 8–24 ГВт. У Запорізькій області технічно досяжний обсяг виробництва електроенергії з 1 квадратного метра перетину площі вітроколеса складає понад 975 кВт*год/кв.м, – зазначив Петро Гончарук.
У ході конференції учасники обговорили питання впровадження та розвитку програм енергозаощадження в навчальних закладах та ухвалили резолюцію, яку буде передано на розгляд та затвердження Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України. У подальшому ухвалені на науковому форумі тези повинні стати програмними кроками реалізації енергоощадних заходів.
За словами Євгена Суліми, після конференції, під час якої були вироблені та затверджені основні напрямки роботи керівників вищих навчальних закладів з енергозаощадження, має розпочатися практична робота в кожному закладі освіти. Він порадив детальніше вивчити досвід Запорізького національного університету з методики впровадження енергоощадних технологій, а також шукати власні шляхи та нові форми для реалізації таких програм.