У червні відбулося засідання колегії Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області.
Про підсумки роботи екологічної служби регіону поінформував начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області Ігор Бройде.
За даними посадовця, в поточному році обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел знизився на 22 відсотки. У І кварталі поточного року цей показник склав 50,6 тисячі тонн, що майже на 14 тисяч тонн менше, ніж за аналогічний період 2011 року. (При цьому, наприклад, найбільше промислове підприємство обласного центру – комбінат “Запоріжсталь” – збільшило обсяг своїх викидів з 60, 3 тисячі тонн до 67,2 тисячі тонн, – авт.).
Основними підприємствами-забрудювачами атмосферного повітря регіону є ВАТ “Запоріжсталь”, ПАТ “Запорізький завод феросплавів”, ПАТ “Дніпроспецсталь”, ПАТ “Дніпроенерго”, Запорізька ТЕС. Зважаючи на це, тільки в І кварталі ці промислові підприємства витратили понад 35,7 мільйона гривень на заходи, спрямовані на зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин.
Окрім викидів в атмосферне повітря, однією з актуальних проблем для запорізьких екологів залишається забруднення поверхневих вод неочищеними стоками. Для поліпшення ситуації в цьому напрямку в області заплановано ввести в експлуатацію ряд об’єктів, зокрема, станцію біологічної очистки стічних вод у Кам’янській виправній колонії № 101 та каналізаційні очисні споруди для виправної колонії № 99 у с. Біленьке Запорізького району.
Ще один напрямок діяльності Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області – очищення території від непридатних пестицидів. Спираючись на дані Міністерства екології та природних ресурсів України, Ігор Бройде повідомив, що в 2012 році з території Запорізької області планується вивезти 292 тонни непридатних пестицидів.
Крім того, фахівці Держуправління проводять роботу, спрямовану на розширення заповідної мережі та встановлення в натурі меж існуючих об’єктів природно-заповідного фонду. Нині повністю визначено та встановлено в натурі межі 69 територій ПЗФ місцевого значення (58 відсотків від їх загальної площі), а також 18 територій ПЗФ загальнодержавного значення (42 відсотки). У поточному році ця робота буде продовжена.
Також Ігор Бройде повідомив, що в І кварталі 2012 року управлінням розпочато роботу з розробки обласної комплексної програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки.