Запорізький міський ботанічний сад нарешті відчиняє свої двері для відвідувачів після карантину

Унікальні квіти, ягідні дерева та квітучі пальми – незважаючи на вже досить прохолодну погоду за вікном, у ботанічному саду завжди є на що подивитись. Так, «Запорозька Січ» дізнавалася, що ж зараз можна побачити цікавого на території унікальної перлини зелені світу, та за яких умов можна відвідати міський заклад.

Дитячий ботанічний сад у Запоріжжі по праву називають унікальним місцем, адже подібних йому закладів на території України немає.

На жаль, через велику кількість захворілих на деякий час заклад припиняв роботу. Проте вже з середини листопада ботсад знову відчинив свої двері для запоріжців та гостей міста. Хоча і за деяких умов.

– Ми щасливі, що знову маємо можливість зустрічати наших гостей. Відвідувачі також дуже раді, бо скучили за природою. Осіння флора дуже красива, а в теплицях можна завжди знайти щось нове для себе: якась рослина обов’язково розквітає або дає плоди. На жаль, ботанічний сад поки що не може проводити масові екскурсії, проте індивідуальні відвідування дозволяються. Як і усі громадські заклади, ми вимагаємо дотримання карантинних вимог – це масковий режим та наявність COVID-сертифікату або негативного ПЛР-тесту, – наголосила директорка ботанічного саду Тамара Єрьоміна.SHER7323

Нагадаємо, сьогодні на території ботанічного саду розміщені декілька приміщень. Це адміністративно-навчальний корпус, дендропарк та декілька оранжерей: сукулентних рослин, лимонарій та Зимовий сад, де різноманітність рослин вразить навіть дорослих.

На вулиці справжнє буяння фарб і цвітіння починається у весняно-літній період, коли більшість квітів розкривають свої пелюстки, однак і в осінній час є на що подивитися.

– На території ботанічного саду все ще квітнуть хризантеми. З декоративних рослин зараз в основному дивують ягідні дерева та кущі. Серед них – вічнозелена піроканта з роду колючих вічнозелених чагарників. Її ягідки бувають червоні, помаранчеві та жовті. Звичайно, що усі ягоди не їстівні, проте мають дуже гарний вигляд, – розповіла заступник директора з навчально-методичної роботи Ірина Артюх-Савлучинська.SHER7199 SHER7200

Вражає своїм виглядом і сніжноягідник. Він являє собою кущ до 1,5 м висотою, прямостійний з тонкими, досить довгими гілками. Плід – соковита кістянка у вигляді кульки близько 1 см в діаметрі, білого кольору. Коли визрівають всі плоди, то їх на кущі дуже багато і тому здалеку здається, що кущ укритий снігом. Звідси і назва рослини.

Проте в осінній час особливо приголомшують квіти у теплицях закладу. Наприклад, зовсім скоро розкриє свої пелюстки стреліція, або як її ще називають «Райська птаха». Це один із найбільш незвичайних трав’янистих багаторічників у світі. Найкрасивішою стреліція стає під час цвітіння. Квітка яскравого кольору схожа на тіло екзотичного птаха, а зелене листя нагадує крила. Можна зустріти стреліцію з помаранчевими, блакитними, синіми та фіолетовими суцвіттями. Стреліція – це вічнозелений трав’янистий багаторічник. Загалом у світі налічують 5 видів стреліцій (королівська, гірська, очеретяна, біла та Миколи). Кімнатними видами вважаються лише двоє з них: королівська стреліція та стреліція Миколи.SHER7249

Дивує відвідувачів і ніжна азалія – досить примхлива рослина. Їй потрібно світле або напівтінисте місце, причому світло має бути обов’язково розсіяним, тому що прямих сонячних променів азалія не переносить. Родзинкою теплиці «Зимовий сад» є цвітіння банану. Скоро на ньому почнуть зав’язуватись плоди.SHER7217

Як зазначила заступник директора, у ботсаду завжди є на що подивитися, адже співробітники намагаються щоразу робити щось нове, аби навіть постійним відвідувачам було цікаво. Так, ботанічний сад продовжує розвиватись, і до весни планується довгоочікуване відкриття нової оранжереї.

– Скоро почнуться роботи з висадження рослин у нову сучасну теплицю. Через невеликий проміжок часу – після адаптації рослин до місця та освітлення – ближче до весни оранжерею буде відчинено для відвідувачів. Оскільки оранжерея велика, наш колектив підбирав крупноміри, а саме тропічні і субтропічні рослини. Її «родзинкою» буде невеличка водойма, яка розташовується посередині об’єкта. Завдяки їй ботанічний сад матиме змогу розширити свою колекцію водних рослин, – поділилася Ірина Артюх-Савлучинська.SHER7293

Нагадаємо, в межах міської програми, яка була створена за ініціативи міського голови Володимира Буряка, на території закладу замість 8 старих теплиць (які вже становили загрозу для відвідувачів і працівників) було збудовано нову оранжерею. Вона вирізняється серед інших не тільки своєю площею – близько 1 тис. кв. м, але і зовнішнім виглядом. Оранжерея має європейський високотехнологічний дизайн, з конструкцією, яка забезпечує візуальне розширення простору.

Цікаво

Щорічно ботанічний сад відвідують близько 40 тис. гостей. Заклад займає територію в 12 га, на якій розміщено навчально-дослідницькі лабораторії (теплиці) і дендрологічний парк. Колекційний фонд закладу налічує близько 4 тис. таксонів, і щороку кількість зелених експонатів тільки збільшується.

Читайте також: Водний світ Азова змінюється на очах