З появою спеціальних контейнерів для збору великогабаритного сміття в запорізьких дворах поменшало стихійних звалищ

Згідно з міською програмою з поліпшення санітарного стану міста в експлуатацію вводяться спеціальні баки для збору великогабаритного сміття. Вони спрямовані на виправлення ситуації зі стихійними звалищами, які утворюють недобросовісні містяни

Ще донедавна деякі запоріжці викидали великогабаритний мотлох у звичайні сміттєві контейнери або залишали його прямо біля баків. Адже за виклик фірм з вивозу ремонтного сміття потрібно платити чималі гроші. Звичайно, через таку самодіяльність у дворах утворювалися стихійні звалища, які забруднювали місто і псували зовнішній вигляд прибудинкових територій.

Для вирішення цієї проблеми міська влада вирішила обладнати райони міста великими контейнерами, які призначені для великогабаритного та ремонтного сміття. Містом закуплено 243 баки-гіганти, кожен з яких розрахований на 8 куб. м. Вартість одного – близько 50 тис. грн.

Як зазначив директор запорізького комунального автотранспортного підприємства «Комунсантрансекологія» Юрій Дорошенко, на сьогодні такими баками оснащено 4 райони міста. Наступного місяця почнеться установка у Заводському, Шевченківському та Комунарському районах. Таким чином все місто буде з новими контейнерами. Локації визначали з урахуванням заяв від жителів багатоповерхівок, а також рекомендацій від районних адміністрацій.

– Саме в ці баки мешканці міста зможуть викидати сміття, яке залишається після ремонтів, а також великогабаритні відходи – старі меблі, рами від вікон, дверей, сантехніку тощо. Міський голова Запоріжжя Володимир Буряк відреагував на запит містян дуже правильно. Тільки по Хортицькому району вже розставлено 41 бак для таких відходів. І мешканці задоволені новацією, – розповів голова районної адміністрації Запорізької міської ради по Хортицькому району Олександр Пшеничний.

Вивозити сміття з таких баків буде ТОВ «Вельтум-Запоріжжя». Для цього підприємство придбало 2 спеціальні машини. Вивіз сміття включений в тариф, і додатково запоріжці оплачувати послугу не будуть. А сам вивіз буде здійснюватися за заявкою жителів, по наповненню контейнерів. Проте, як зазначають представники ТОВ, не всі містяни уважно ставляться до цього нововведення.

– На жаль, вже виникла проблема з використанням цих баків не за призначенням – в них скидають змішане сміття, листя і гілки тощо. Тому ми будемо обговорювати це питання спільно з районними адміністраціями та шукати шляхи вирішення проблеми, – зазначив генеральний директор компанії «Вельтум-Запоріжжя» Ігор Бурчак.

Слід зазначити, що запорізькі двори вже зараз стають набагато чистішими. З появою таких контейнерів стихійних звалищ навколо сміттєвих баків стало менше, а то й зовсім зникли.

Читайте також: У Запоріжжі припаркований мікроавтобус заблокував рух трамваїв