Запорізькі комунальники “Вельтум-Запоріжжя” щодня ремонтують до 20 контейнерів для побутового сміття. До того ж майже 70 мільйонів гривень запоріжці заборгували за вивезення сміття.

Причина виходу з ладу контейнерів — порушення правил їхнього використання, а також навмисне пошкодження вандалами та крадіями – розповідає начальниця господарського відділу ТОВ “ВЕЛЬТУМ- Запоріжжя” Оксана Кузнєцова.

“Причина цього пошкодження — це складування будівельного та ремонтного сміття у ці контейнери. Вони не призначені для цих видів сміття, вони призначені для твердих побутових відходів, і тільки побутові відходи у них повинні складатися. У наш важкий час запчастини та інші комплектуючі дуже важко знайти, є перебої з поставками цих запчастин. Десь 1,5 тисячі гривень — це комплект із двох коліс. А сам контейнер на сьогодні коштує приблизно 10 тисяч гривень”, — розповіла співробітниця коммунального підприємства.

Максимальна вага сміття в одному контейнері не має перевищувати 200 кілограмів, кажуть комунальники. Один із прикладів порушення цієї норми — жителі будинків, що поблизу торгового Центру “Аврора”, після вибуху складали будівельні уламки у контейнери для побутового сміття.

“Мешканці складали скло у контейнери. І машина для вивезення побутових відходів не змогла забрати ці контейнери, тому що вони були перевантажені. До того ж скло деформує стінки контейнерів. Тому, якщо є такі випадки, просимо складати поруч на контейнерних майданчиках такі відходи”, — каже Оксана Кузнєцова.

Залишається гострою й проблема підпалів пластикових контейнерів. З початку року вандали спалили їх понад пів сотні, каже Оксана Кузнєцова.

Комунальники просять жителів міста, хто стане свідком акту вандалізму у житлових кварталах, звертатися до правоохоронців, або надсилати свої фото- та відеофіксації до підприємства.

____

Посилання на наш Телеграм-канал