Запорозькі лікарі вернули життя людини, яка могла двічі померти: до операції від рани та після неї від тяжких наслідків втрати крові
Дива бувають
До міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги Андрій Коломоєць потрапив із вкрай важким пораненням: проникаюче у легені, пошкодження магістральних судин. Втрата крові величезна – майже 4 літри. Відлік йшов на хвилини.
Лікарі розповідають, як рятували чоловіка:
– Наші торакальні та судинні хірурги, анестезіологи не втрачали ані хвилини та встигли стабілізувати стан пацієнта.
Але це був лише початок боротьби – післяопераційний період протікав вкрай важко. Через велику крововтрату відмовили нирки, а через брак білку легені постійно наповнювалися водою, самостійно дихати хлопець майже не міг. 2 тижні тривала боротьба: функцію нирок підтримували гемодіалізом переливали препарати крові, які готували на місці, у відділенні трансфузіології, проводилася неінвазивна ШВЛ апаратом Hamilton.
У хлопця було і є величезне бажання жити. Саме завдяки силі духу зараз стан Андрія суттєво покращився, скоро він повернеться до родини.
Модернізація лікарні
Нагадаємо, дві запорізькі лікарні беруть участь у Всеукраїнській програмі EMERGENCY-2020, яка спрямована на створення потужних відділень невідкладноі? допомоги, що відповідають сучасним світовим стандартами. Завдяки увазі міської влади та вчасно й професіонально підготовленій докуметації, днями розпочнеться реконструкція прии?мальних відділень у лікарнях №5 та №9. Для початку робіт з держбюджету нашому місту виділили 16 млн грн (по 8 млн грн на лікарню). Проте загальна вартість реконструкцій? і оснащення діагностичним обладнанням цих двох лікарень – майже 60 млн. Місто сподівається на стале фінансування з боку держави и? в наступному році, якщо ні, аби не зупинятися на півдорозі, готове профінансувати завершення реконструкції за рахунок місцевого бюджету.
Як розповів директор Запорізької міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги Дмитро Івченко, приймально-діагностичне відділення щороку приймає близько 10 тис. пацієнтів, і незабаром система роботи тут зміниться за світовими стандартами та зразками надання швидкої допомоги. В результаті змін правильне лікування пацієнта за логістичним ланцюжком буде організовано без втрат часу. Система буде працювати так: «швидка» заїжджає в приймальні діагностичні бокси і віддає пацієнта в червону, жовту або зелену лінію, що відповідає його важкому, середньому або легкому стану. Перших везуть в реанімаційну залу, других – на діагностику, третіх – на прийом до лікаря. При цьому абсолютно все діагностичне обладнання та необхідні приміщення будуть розташовані на першому поверсі. Одразу біля входу облаштують кілька реанімаційних кімнат. Далі будуть розташовані діагностичні, оглядові кімнати та ендоскопічне відділення, – зазначив він.
Отже суть реорганізації проста: в приймальному відділенні буде зібрано все необхідне для того, щоб врятувати людині життя якмога швидше, якісніше, не перевозячи її з одного відділення до іншого. Все необхідне буде в поруч: ангіограф, комп’ютерний томограф, МРТ, рентген, УЗД, пункт для переливання крові, операційна.
Читайте також: У Запоріжжі виділять додаткові кошти на виплату зарплат учителям і лікарям