У парках і скверах, на клумбах і в палісадниках Запоріжжя буяють тисячі кущів троянд

А у центрі міста красується ціла Алея троянд, яку облаштували у 2018 році за ініціативою міського голови Володимира Буряка. Містяни влаштовують фотосесії біля яскравих квітників і діляться «наводками», де ростуть найпишніші і найгарніші квіти.

Найтрояндовіша алея

У Запоріжжі у розпалі сезон цвітіння троянд. Величезні яскраві кущі ростуть в парках Трудової Слави, на пр. Преображенського, на квітниках Шевченківського, Заводського, Олександрівського, Вознесенівського, Комунарського, Хортицького, Дніпровського районів, на розділових смугах доріг, у скверах і на багатьох інших локаціях міста.

Є в Запоріжжі і «спеціальна» Алея троянд. З ініціативи міського голови Володимира Буряка її облаштували в 2018 році практично з нуля. Раніше відрізок вул. Новицького від вул. Жаботинського до вул. Перемоги був просто сірим куточком, а тепер там – краса. Робочі поклали там тротуарну плитку, встановили лавочки, урни, нове освітлення, і, звичайно, розбили клумби з трояндами. Там ростуть близько 7 тис. кущів троянд понад 10 сортів: Big Purple, Black Magic, Grand Gala, Red Intuition, Kerio, Barka­role, New fashion, Строката фантазія, Валентина та ін.IMG_5084

І зараз ця алея стала одним із улюблених місць для прогулянок і фотосесій. Подібних місць, як Алея троянд, в нашому місті раніше не було.

Щоправда, довелося квітники захистити парканчиком. Захід, до якого вдалися проєктанти, вимушений, адже деякі містяни з перших днів почали красти квіти для своїх садів або витоптували кущі, намагаючись сфотографуватися ефектніше. Тому квіти довелося захистити.

«Зізнаюся, таке рішення мені не до душі. Сподіваюся, містяни будуть берегти Алею. І благоустрій Алеї троянд буде продовжено, тому що не можна забувати про прилеглі до неї території», – говорив міський голова Володимир Буряк у 2018 році. І слова дотримався: на прибудинкових територіях 5-поверхівок, прилеглих до Алеї, розпочато комплексний благоустрій. Там з’являться на тільки нові тротуари і паркувальні кишені, але й дитячі та спортивні майданчики.

Відзначимо, що «парканчики» навколо квітників люди перестали помічати – милуються красивими квітами, які, до речі, дійсно стали рідше красти і псувати.

«Зеленбуд» на варті!

У Запоріжжі на утриманні КРБП «Зеленбуд» – 40 240 кущів троянд. Основна частина висаджена з 2015 року – понад 26 тис. Найбільша кількість троянд у Вознесенівському районі – понад 10 800 кущів, у Дніпровському – 9 085 і в Комунарському – 7 396.

Всього представлено близько 30 сортів різних кольорів, чайно-гібридні, стійкі до шкідників, і найголовніше – безперервного цвітіння. Різноманітності може позаздрити будь-який досвідчений садівник. Кущі укривають на зиму, щоб захистити від морозу, і з настанням тепла розкривають. Це допомагає зберегти різнобарвне багатство міста.

«Ми висаджуємо троянди, щеплені на шипшині. Вони морозостійкі. Період цвітіння у них починається навесні і триває до перших морозів. Рослини підбирали за кольорами: червоні, бордові, жовті, білі, щоб було гарно», – говорить директор КРБП «Зеленбуд» Олексій Анохін.IMG_5093IMG_5153

троянди 2 троянди

За словами співробітників «Зеленбуду», одна з основних проблем, з якими вони стикаються – крадіжки квітів з клумб. Містяни і поліція неодноразово ловили вандалів, які обривали троянди або навіть викорчовували цілі кущі. До речі, крадуть не тільки троянди, але і менш помітні рослини. Наприклад, з території біля пам’ятника жертвам Голодомору у сквері по вул. Верхній цього року вже кілька разів викопували канни, сальвії і інші рослини, біля театру ім. Магара навесні крали тюльпани. А в парку Трудової Слави невідомі із завидною завзятістю ламають зелені топіарні фігурки, зроблені дбайливими руками зеленбудівців.

За фактом крадіжок підприємство подає заяви в поліцію. Але, як кажуть, віз і нині там. Тому співробітники підприємства звертаються до совісті містян і просять берегти квіти – адже це загальне «майно» громади.

Але, на щастя, велика частина запоріжців ставляться до міського розарію добре. Люди влаштовують цілі фотосесії біля квітників, діляться знімками в соцмережах і збирають сотні лайків.

До речі, у Міському дитячому Ботанічному саду також пишно квітнуть різнобарвні троянди. Краса у саду справді казкова. А цього року там буде відкрито велику оранжерею, яка стане новою прикрасою Ботсаду. Адже подібних закладів немає в жодному місті країни! Тому міський голова Володимир Буряк ініціював програму розвитку Ботанічного саду, щоб той ставав ще краще та сучасніше.

На утриманні «Зеленбуду» – 40 240 кущів троянд. Основна частина висаджена з 2015 року – понад 26 тис.

Де шукати локації троянд

Алея троянд, бул. Шевченка, вул. Бородінська, сквер Розарій в районі вул. Верхньої, вул. Парамонова, пр. Соборний, вул. Стефанова, вул. Іванова, пр. Ювілейний, пр. Преображенського.

Читайте також: Запорізький Туристичний інформаційний центр святкує день народження