Набори засобів індивідуального захисту отримали співробітники центру реабілітації дітей з інвалідністю

Руку допомоги міському територіальному центру соціального обслуговування простягли переселенці із тимчасово окупованої частини України, що нині проживають у Запоріжжі. Люди пам’ятають, як 6 років тому потребували допомоги і отримали її тут, тож вирішили відповісти добром на добро.

Активісти з числа колишніх мешканців Донбасу передали близько 2 тис. одиниць засобів індивідуального захисту (маски, рукавички, окуляри) та дезінфектори. Набори було зібрано за участю американського посольства в Україні.

– Протягом 6 років місто нам допомагало. Тепер прийшов час і нам відповісти тим же. Для нас Запоріжжя вже стало настільки рідним містом, що нам дуже захотілося знайти можливість підтримати його. Ми раді, що вийшло зробити свій хоч невеликий внесок. На цьому зупинятися не збираємося. Вже плануємо нові волонтерські заходи, – розповіла переселенка Олена Макайя-Мельникова.переселенцы2

Олена розповіла «Запорозькій Січі», що переїхала в Запоріжжя з Донецька влітку 2014 року, коли місто стали нещадно бомбити. Вирішила повернутися разом з чоловіком та 3 дітьми в рідне місто, де провела свої дитячі та юнацькі роки, навчалася у школі, закінчила училище, придбала професію швачки. В Донецьку залишили квартиру і все, що нажили за 14 років. Зараз Запоріжжя стало рідним для всіх членів родини. Чоловік знайшов роботу на Абразивному комбінаті, Олена працює швачкою, займається волонтерською роботою і вже рік навчається в ЗНУ на факультеті соціальної психології.

– Запоріжжя допомагає нам у всіх питаннях вже багато років, і навіть досі відчувається підтримка. Дуже хочеться показати, що ми не баласт – ми теж ресурс, який бажає процвітання нашому привітному та гостинному місту. Сьогодні – перша така акція. На цьому ми не збираємося зупинятися. В планах провести навчальні тренінги для соціальних працівників, завершити процедуру створення консультативної ради при Запорізькій міській раді, – розповіла переселенка Ірина Чорна.переселенцы

Як розповіла директор Запорізького міського територіального центру соціальної допомоги Марина Боренос, життєво необхідні подарунки волонтерів потраплять до міських відділів реабілітації дітей з інвалідністю.

– Ми вдячні ініціаторам цієї акції. Їхня допомога прийшла дуже вчасно, бо після карантину саме готуються до відкриття відділення реабілітації дітей з інвалідністю. Ці засоби індивідуального захисту допоможуть нашим працівникам дотримуватися всіх карантинних правил і вимог і безпечно надавати послуги. Також частину цих засобів ми роздамо соціальним працівникам, які допомагають людям похилого віку вдома, – зазначила Марина Боренос.

За її словами, у структурі територіального центру соціальної допомоги 7 філій центру реабілітації дітей, де допомогу отримують понад 250 дітей. Подарованих засобів захисту та санітайзерів повинно вистачити їм приблизно на місяць.

Читайте також: Як змінилось ставлення українців до коронавірусу