На засіданні постійної депутатської комісії з питань життєзабезпечення міста, яке вів голова комісії Олег Адаманов,депутати ухвалили проект створення пляжної зони відпочинку в Заводському районі.

Запоріжцям на пляжний відпочинок одразу і пощастило, й ні. Місто розкинулося на берегах Дніпра. Здавалося б, місць для купання вдосталь. Але на всю багатокілометрову берегову лінію у межах міста ми маємо лише два піщаних клаптики біля води з офіційним статусом пляжу – це Центральний і Правобережний пляжі.

Звичайно, запоріжці мало зважають на таблички «Купатися заборонено», розставлені на «нелегальних» пляжах, і купаються де хто може і хоче. Щоправда, тоді ніхто не несе відповідальності за нещасні випадки на воді, за відсутність туалетів і води, за гори сміття в кущах.

У жителів Заводського району є свій дикий пляж – у районі вулиці Лейтенанта Шмідта. Теплої пори року заводчани відпочивають там кожен на свій смак – купаються, ніжаться під сонцем, смажать шашлики прямо під ногами, про що свідчить плямиста від попелищ територія. Минулого року дикий пляж трохи привели до ладу, встановивши «грибки» та лавочки. Але заводчани вже не перший рік виношують ідею влаштувати в своєму районі справжній цивілізований пляж.

6 квітня на засіданні постійної депутатської комісії з питань життєзабезпечення міста голова Заводської райадміністрації Андрій Баєв презентував депутатам проект створення пляжної зони відпочинку поблизу вулиці Лейтенанта Шмідта.

Зараз дикий пляж загалом займає територію площею 1 гектар. За проектом зону відпочинку заплановано розширити до півтора гектара. Третина території – власне піщаний пляж, а ще близько гектара – зелена рекреаційна зона. За планом тут будуть розташовані: біотуалети, фонтанчики з питною водою та для миття ніг, спортивні й дитячий майданчики, рятувальний і медичний пункти, велопарковка. Також буде спеціально обладнаний мангальний майданчик для приготування шашликів. Поблизу зони відпочинку віддавна є залізнична колія. Задля безпеки людей автори проекту передбачили капітальний ремонт і освітлення двох переходів через рейки і огородження колії.

За проектом загальна вартість реконструкції пляжу в Заводському районі – близько 4 мільйонів гривень. Депутати одностайно ухвалили проект створення такої потрібної для Заводського району зони культурного відпочинку і висловили побажання, щоб він став пілотним у справі перетворення інших місць літнього відпочинку запоріжців на цивілізовані пляжі. Проект буде винесено на обговорення сесії міськради 27 квітня.