На засіданні комісії з питань освіти, науки, культури, молоді та спорту (голова В’ячеслав Зайцев) за ініціативою депутатів провели «круглий стіл» з питань пріоритетних напрямків розвитку освіти. На нього було запрошено начальника департаменту освіти і науки, молоді та спорту міської ради Юлію Погребняк, заступника з економіки Івана Кузьменка, начальників усіх територіальних відділів освіти міста, членів Ради директорів шкіл.

Було розглянуто ряд важливих питань, серед яких доля шкіл міського підпорядкування, умови призначення на посаду директорів шкіл, необхідність створення в кожній школі кадрового резерву, децентралізація шкіл і нові вимоги до керівників закладів, що виникають через це. Обговорили реформу профтехосвіти й проблеми, що можуть виникнути у зв’язку з цим. Пролунала пропозиція перетворити гуртожитки профтехучилищ, що будуть звільнятися, у відомче житло для молодих педагогів. Було вирішено, що депутатська комісія звернеться з такою пропозицією до мера, щоб згодом підготувати проект рішення на затвердження сесії міськради.

Крім того, для молодих спеціалістів у перші 5 років їхнього трудового стажу депутати пропонують запровадити муніципальну грошову доплату. Адже ставка випускника вишу, який тільки-но прийшов працювати до школи, не набагато перевищує офіційну мінімальну зарплату. Такої ж доплати, яку з цього місяця рішенням сесії міськради будуть отримувати в Запоріжжі сімейні лікарі, депутати гуманітарної комісії будуть просити у мера і для шкільних медичних сестер. На їхню думку, це треба робити обов’язково, адже в запорізьких школах зараз переважна більшість вчителів і медсестер – передпенсійного чи пенсійного віку.

До комісії звернулися декілька громадських організацій батьків дітей з розладами аутистичного спектра. Від них надійшла пропозиція щодо створення спеціальних груп для дітей з аутизмом у загальноосвітніх навчальних закладах. Комісія ініціювала протокольне доручення департаменту освіти щодо можливості втілення цієї ідеї.