Мер Запоріжжя розповів про плани розвитку медичної галузі міста

Протягом останніх років  були виділені сотні мільйонів гривень на придбання обладнання для міських лікарень, проведення ремонтів в лікувальних установах. Окрім цього, понад 200 мільйонів гривень з міського бюджету були спрямовані для боротьби з пандемією коронавірусу. Завдяки цьому також було суттєво посилено матеріально-технічну базу запорізьких медзакладів. При цьому міська влада не збирається зупинятись на досягнутому. На сьогоднішній сесії депутати розглянуть низку питань, що стосуються сфери охорони здоров’я. Зокрема, щодо виділення додаткового фінансування для 5-ї та 9-ї лікарень, на базі яких наразі створюються приймально-діагностичні відділення.

– Роботи щодо створення сучасних приймально-діагностичних відділень у лікарнях розпочаті, були виділені кошти державою, з бюджету Запоріжжя. Нам потрібно в цьому році закінчити і відкрити ці приймальні відділення в двох міських лікарнях, – наголосив Володимир Буряк.

Не менш важливим є створення дитячого інфекційного відділення на базі 5-ї дитячої лікарні. Це буде окреме приміщення з 40 окремими боксами. На об’єкті вже розпочаті роботи. 10 мільйонів гривень виділено на сесії обласної ради, додаткові кошти також будуть спрямовані з міського бюджету.

– Будемо працювати над включенням цього об’єкту, на умовах співфінансування, до державної програми, щоб вже наступного року завершити будівництво відділення, – зазначив Володимир Буряк.

Також депутати розглянуть питання, що стосується галузі освіти. В місті розпочаті великі об’єкти – 53-тя школа, Мала гуманітарна академія, Палац дитячо-юнацької творчості, які включені до Надзвичайної кредитної програми. Минулого року з них було зрізано частину фінансування з держбюджету. При цьому місто домоглося, аби кошти на ці об’єкти були виділені державою на умовах співфінансування з міського бюджету.

Читайте також: Депутати Запорізької міськради зібрались на сесію – які питання розглядатимуть