Чому вчаться в запорізькій медіашколі для дітей

Усі ми щодня дивимося телебачення. Більшість з нас з дитинства марила блакитним екраном, бажала бути відомим ведучим та улюбленцем телеглядачів. Але це здавалося нездійсненним.

Зараз не тільки дорослі, але й діти щодня щось фотографують, знімають відео на свій смартфон. Але більшість з них – просто аматори, вони не розуміють, як взагалі проходить процес зйомки.

Як працює дитяче телебачення

Дізнатися про структуру справжнього телеканалу, спробувати себе у ролі ведучого, оператора, монтажера та журналіста можна у Запорізькому Міському палаці дитячої та юнацької творчості, де вже 3-ій рік працює медіа-школа.

Там дітям розповідають про всю специфіку роботи на телебаченні. Вони самостійно знімають програми, роблять різні соціальні ролики. Найбільше підлітків турбують соціальні проблеми. Один з останніх своїх сюжетів вони присвятили темі булінгу.

Перші спроби роботи в кадрі

Важливо, що у дітей є свій проєкт – «Інклюзивна майстерня». Суть програми в тому, що сидить викладач, показує, розповідає, як зробити певну поробку. Відео призначене для інклюзивних дітей, які не в змозі відвідувати різні гуртки. Цикл передач-уроків, який розміщено на сайті Палацу та на Ютубі, дає можливість навчатись дистанційно дітям, які не мають можливості відвідувати Палац. Передачі оновлюються двічі на місяць.

Напередодні Дня телебачення та радіо наші кореспонденти завітали до медіа-школи. Про роботу гуртків та майбутні плани ми запитали у керівника, завідуючого відділом інформаційної та видавничої роботи Володимира Шпіленка.

– Ідея створити на базі Палацу дитячої та юнацької творчості медіа-школу з’явилася 3 роки тому, – говорить він. – Більшість техніки тут з колишньої телекомпанії «Хортиця». ЇЇ нам передав один з власників телеканалу. Прилади технічно та морально застаріли, але для нас вони стали стартовою базою. Один з телеканалів Запоріжжя віддав свою списану телевізійну техніку. Я її полагодив, і вона запрацювала, як нова. Цей технічний потенціал є непоганою навчальною базою для наших вихованців.

0602

Займатися приходять діти віком від 11 до 16 років. Це найкращий вік, оскільки діти вже розуміють, чого хочуть.

Самостійно виготовляють медіапродукт

– Метою для себе поставили створити телекомпанію в мініатюрі, щоб діти могли працювати самі та створювати телевізійний продукт. Не тільки слухати теорію, як працюють на телебаченні, але й спробувати зробити все власноруч. Стати за камерою, увімкнути її, відзняти відеоматеріал, змонтувати. Для кожної телекамери є окремий контрольний монітор. Все працює, як на звичайній телестудії. Сучасні підлітки не дивляться випуски новин. Тому їх потрібно стимулювати – перед кожним заняттям діти розповідають про останні новини. Коли вони дивляться сюжети, то бачать роботу і оператора, і монтажера, і журналіста. Все це обговорюють. Дітям це дуже подобається, – розповів Володимир Шпіленок.

Він розповів, що всі масові заходи та концерти, які проходять у Палаці, знімаються вихованцями медіа-школи на 2 камери, потім монтуються, розташовуються на сайті та в Інтернеті. Усі бажаючі мають можливість переглянути відео.

Хлопці більше залучені до техніки – це монтажі та зйомки. Дівчата більше тягнуться до роботи в кадрі.

– Тепер у нас є онлайн трансляції, але ми їх поки призупинили, оскільки технічно могли робити це тільки з однієї камери. Зібрали гроші, за які купимо конвертер, що переробить аналоговий сигнал в цифровий. Це надасть можливість робити трансляцію в реальному часі одразу з 2-х камер.

У студії вже пройшла не одна прес-конференція та інтерв’ю з відомими запоріжцями.

Семінари для школярів

Паралельно у Палаці проводяться семінари для школярів з медіаграмотності. Дітям розповідають, як розрізняти правдиві сюжети від фейкових. Це дуже важливо саме в цей час, коли країна знаходиться у стані війни.

Можна дуже багато ще розповідати про зроблене та про те, що робиться. Хочеться окремо зупинитися на планах. У майбутньому обов’язково запрацює дитяче телебачення зі створенням авторських програм та випуску дитячих новин.

Бо тележурналіст – це гід по навколишньому світу. Це не просто професія, це відповідальне завдання постійно тримати марку. Це мистецтво. І саме в медіа-школі Міського Палацу дитячої та юнацької творчості закладається міцний фундамент для досягнення цієї мети.

Нагороди медіа-школи

За 3 роки вихованці здобули:

  • I місце в міському конкурсі відео-роликів «З любов’ю до рідного краю»
  • I місце в міжнародному фестивалі-академії дитячої кіно-театральної творчості «Золотий ключик» (Болгарія)
  • I місце у IV міському конкурсі шкільних газет та сайтів «Mediaschool 2019»
  • III місце у II Міжнародному конкурсі літературної фантастики «Кубок Бредбері 2019»
  • Перемога у конкурсі соціальних відео-роликів «Громадський бюджет»

Вихованці Палацу з перемогою у черговому конкурсі

Читайте також: Запорізькі студенти будуть опановувати професію по-новому