У Запоріжжі розширюють можливості відстежування громадського транспорту

Наразі, окрім комунального транспорту, для відслідковування доступні понад 100 маршрутних автобусів, які працюють на маршрутах №№2, 6, 7, 10, 22 , 36, 49, 54, 60, 61, 63, 63а, 66, 85, 88, 96. Кількість транспорту для відстеження продовжують збільшувати, повідомляє сайт Запорізької міськради. Так, наразі вже обладнані 10 автомобілів, які працюють на маршрутах №№2, 6, 74, 44, 21. В планах – обладнати ще 20 одиниць транспорту. GPS-трекери автоперевізники встановлюють за рахунок власних коштів підприємства.

– Завдяки підключенню до Центру диспетчеризації ми отримали можливість чітко відслідковувати виконання графіку руху. Зараз з’явиться можливість продовжити почате завдяки накопиченню коштів від збільшення вартості проїзду, – розповів представник одного з підприємств-перевізників Леонід Фельський.

Дані з трекерів збирає КП “Центр диспетчеризації громадського транспорту”. Для цього комунальники розробили власне програмне забезпечення. Потім ці дані надають у відкритий доступ, звідки їх використовують розробники додатків для відстеження транспорту.

 Запоріжжя виконало основне завдання щодо відкритості даних про місцезнаходження громадського транспорту. Цього вимагає Закон і постанова Кабміну. Окрім того, підключаючи перевізників, ми отримуємо технічну можливість контролю виконання договірних відносин й забезпечення вчасного прибуття транспорту на зупинки, – зазначив керівник КП «Центр диспетчеризації громадського транспорту Максим Кригін.

Нагадаємо, слідкувати за рухом комунального транспорту, а також низки маршруток запоріжці можуть у додатках “Easy Way” і “City bus”, а також в “Google Maps”. Окрім цього на зупинках на центральному проспекті є електронні табло з номерами муніципальних маршрутів та часом їх прибуття.

Читайте також: У Запоріжжі бетонують з’їзд з балкового мосту